Evgenios Levin nuotrauka

Andrius Mamontovas ir komanda skelbia prasidedančią registraciją į Gatvės muzikos dieną, kuri Vilnių ir Lietuvą šiais metais užvaldys gegužės 18 dieną. Tinklapyje www.gmd.lt nuo šiandien gali registruotis visų Lietuvos miestų gatvės muzikantai. Kaip ir visada, dėmesys ir pirmenybė bus skiriama akustiškai, be įgarsinimo atliekamai muzikai. Kita puoselėjama tradicija – tautų draugystė su Gruzija taip pat tęsiama, širdingieji kaimynai žada, kad Tbilisio gatvėse muzika liesis taip pat būtent gegužės 18 dieną.

Jeigu teks tą dieną išvykti svetur – tebūnie tai Jungtinės Amerikos valstijos – Barnsley miestelis arba Konektikutas, Kopenhaga arba Bergenas, o galbūt net Australija. Tai vietos, kuriose lietuvių bendruomenės taip pat švęs gatvės muzikos dieną. GMD idėją su džiaugsmu perimanti Pasaulio lietuvių jaunimo sajunga tikisi surinkti kuo daugiau lietuvių bendruomenių įvairiuose pasaulio kampeliuose, kur vieningai su Lietuva būtų grojama ir dainuojama.

„Sunku patikėti, kad tai bus jau 7-oji Gatvės muzikos diena. Spontaniškai gimusi idėja ir laisvanoriškas žmonių dalyvavimas tampa gražia tradicija. Dar sunkiau patikėti, kad be didelio reklaminio triukšmo šis renginys dabar yra didžiausias muzikinis įvykis mūsų šalyje, nes GMD vyksta jau 60-yje Lietuvos miestų ir miestelių”, – sako Andrius Mamontovas, GMD įkūrėjas.