Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama rudenį apsilankys Lietuvoje, BNS penktadienį patvirtino Londone dirbantis jo atstovas Thubtenas Samdupas.

Vilniuje šią savaitę viešėjęs Dalai Lamos atstovas būsimo vizito klausimą aptarė su Lietuvos parlamentarais, Vilniaus valdžia. Jis teigia išgirdęs patvirtinimą, jog Lietuva laukia Tibeto dvasinio lyderio apsilankymo. „Tai (vizitas – BNS) įvyks. Jis neabejotinai atvyks į Latviją, o lietuviai, su kuriais susitikau, iki šiol sakė „norime, kad Dalai Lama atvyktų į Lietuvą“. Mes būtinai dirbsime dėl to“, – BNS penktadienį sakė jis.

Pasak T.Sampdupo,  planuojama, kad Tibeto dvasinis lyderis atvyks į Lietuvą ankstyvą rugsėjį. Jis taip pat keliaus į Latviją, galbūt ir į Čekiją bei Vengriją.
Dalai Lamos svarbiausias tikslas Lietuvoje būtų susitikti su visuomene, nebūtinai su politikais, sako T.Samdupas. „Jei politikus domina susitikimas su Dalai Lama, jis bus laimingas, bet jis nevyksta čia susitikti su politikais“, – BNS sakė Dalai Lamos atstovas.

Tibeto dvasinis vadovas ketina Lietuvos žmonėms kalbėti apie žmogiškąsias vertybes – užuojautą, meilę, toleranciją. „Ir apie tai, kaip visos žmogiškos būtybės turi stengtis gyventi harmoningai, gerbdamos skirtumus, kultūrų ir religijų įvairovę. Tai yra jo svarbiausia misija – tų žmogiškųjų vertybių, apie kurias jis paprastai kalba, svarba“, – sakė T.Samdupas.

Tai būtų trečias Tibeto dvasinio lyderio vizitas Lietuvoje. Iki šiol Dalai Lama čia lankėsi du kartus: 1991-aisiais ir 2001 metais.

Lietuva Himalajų kalnuose esantį Tibeto regioną laiko Kinijos dalimi, tačiau kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis pasisako už taikų Kinijos valdžios ir tibetiečių dvasinio lyderio Dalai Lamos bei jo atstovų santykių sureguliavimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.