Birželio 3 d., pirmadienį, 9.30 val. Parlamento galerijoje bus pristatyta istorinė fotografijų paroda „Lietuva 1988–1991“, informuoja Seimo kanceliarija. Parodą atvers Seimo Pirmininko pavaduotojas Petras Auštrevičius.

Zino Kazėno fotografijos, sukurtos 1988–1991 metais, atspindi lemtingiausias Sąjūdžio gimimo, Lietuvos valstybingumo atkūrimas akimirkas.

Tai vienas svarbiausių fotografo darbų – nuotraukose užfiksuota daugiau nei du šimtai Sąjūdžio laikotarpio piketų, mitingų, akcijų, vykusių 1988–1989 metais.

Parodos unikalumą geriausiai paliudija dvylika stendų, kuriuos galima laikyti Sąjūdžio vizualiosios istorijos paminklais – jie sukurti ir pirmą kartą eksponuoti 1988 m. liepos mėnesį.

Apie tų dienų įvykius Z. Kazėnas yra surengęs net 80 fotografijos parodų ne tik Lietuvoje, bet ir kitose valstybėse.

Didžiausios ir įspūdingiausios, autoriaus nuomone, buvo Vengrijoje, Latvijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Suomijoje, Estijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Zinas Kazėnas gimė 1936 m. balandžio 17 d. Linkuvoje, 1954 m. baigė Pasvalio vidurinę mokyklą, 1956 m. įgijo fotografo diplomą, nuo 1972 m. yra Lietuvos žurnalistų sąjungos narys, nuo 1988 m. – laisvai samdomas fotomenininkas. Dirbo Sąjūdžio informacinės agentūros (SIA) fotografu. Vienas pirmųjų pradėjo bendradarbiauti su leidyklomis ir išleido per 600 proginių atvirukų; 80 plakatų; 400 meninių vokų; iliustravo ir apipavidalino apie 60 įvairios paskirties bukletų bei knygelių; išleido kelis autorinius fotoalbumus („Palanga“, „Kuršių Nerija“) bei bendraautoriaus teisėmis dalyvavo leidžiant knygas apie didžiuosius Lietuvos miestus. Fotomenininkas yra apkeliavęs daugybę tolimų, egzotiškų šalių (Havajai, Japonija, Mauritanija, Polinezija, Senegalas, Sirija, Pietų Afrikos Respublika, Islandija, Izraelis ir kt.). Savo įspūdžius iš kelionių jis perteikia fotografijoje ir tapybos darbuose, taip pat kuria aktus. Jo darbų parodos surengtos daugelyje pasaulio šalių ir Lietuvos miestų.