Žymanto Morkvėno nuotr.

Artėjant naujam šienavimo sezonui pamario pievose, nevyriausybinė organizacija Baltijos aplinkos forumas kviečia visus gamtos mylėtojus į tradicija tampančią globaliai nykstančios meldinės nendrinukės sutiktuvių šventę Šyšos polderyje.

Į renginį kviečiami ir Šyšos polderio ūkininkus, kurių glaudus tarpusavio bendradarbiavimas ir konsultacijos su gamtosaugininkais itin svarbūs, siekiant sustabdyti šio paukščio nykimą. Organizacija kviečia atvykti ir drauge surasti sprendimą, kada ir kaip nušienauti meldinei nendrinukei svarbias pievas, sudarant sąlygas jai užauginti jauniklius.

Kadangi birželio mėnesį prasidės paukščių apskaitos, forumas jau turės naujausios informacijos apie tai, kuriuose polderio plotuose šiemet svarbiausia atidėti šienavimą.

Organizacija kviečia ir tuos ūkininkus, kurie turi sunkumų šiemet nušienauti pievas ir išvežti žolę – ji pasirengusi kartu ieškoti sprendimo. Susitikimo metu su vietos bendruomenėmis bus kalbama apie bendras pastangas išsaugoti šią unikalią jūsų krašte perinčią rūšį.

Baltijos apsaugos forumas maloniai lauks Jūsų 2013 m. birželio 13 d. (ketvirtadienį) nuo 15.00 val. poilsio aikštelėje prie naujosios (sraigtinės) siurblinės Šyšos polderyje (patogesnis privažiavimas ir automobilių parkavimas atvykstant nuo polderio pusės).

Preliminari programa:

15.00-15.20 Meldinės nendrinukės būklės 2013 m. apžvalga

15.20-15.40 Rekomenduojamų šienavimo laikotarpių aptarimas

15.40-16.30 Neformalūs pokalbiai ir užkandžiai

17.00 vykstame stebėti paukščių polderyje dalyvaujant ornitologams

Apie dalyvavimą prašome pranešti iki š.m. birželio 11 d. tel. 8 5 219 5001 arba el.p.  vaida.pilibaityte@bef.lt

BEF ir Bernardinai.lt