Jo Šventenybė Dalai Lama , Howard C. Cutler. Nerimastingas pasaulis. Iš anglų kalbos vertė Margarita Bautrėnienė. – Vilnius: Alma littera, 2013. – 392 p.

Prieš rugsėjo 11-14 dienomis numatomą Tibeto dvasinio vadovo Dalai Lamos XIV vizitą Lietuvoje, pasirodė nauja jo bei psichiatro Hovardo Katlerio knyga „Nerimastingas pasaulis“, kurioje keliami klausimai: Ar įmanoma būti laimingam ir matyti prasmę net baisių kančių, smurto ir nevaldomų įvykių akivaizdoje? Kaip?“.

Knygoje „Menas būti laimingam“ pradėta diskusija apie vieną esminių žmogaus poreikių – siekį būti laimingam – kelius ir kliūtis į savęs suvokimą, įgavo prasmingą tęsinį naujame pokalbių cikle „Nerimastingas pasaulis“. Knygoje nagrinėjamos globalių pasaulio nelaimių priežastys ir pasekmės, parodomas išminties, susitaikymo, atjautos ir vilties kupinas kelias, suteikiantis prasmės mūsų buvimui ir skatinantis gyvenimą priimti tokį, koks jis yra, su giedra šypsena.

Dalai Lamos išmintis ir skvarbus Katlerio protas pateikia budizmo religiją atspindintį požiūrį, padedantį žmogui įveikti problemas net ir sunkiausiais laikais.

Dvasinis ir pasaulietinis Tibeto vadovas Dalai Lama gimė 1935 m. neturtingoje valstiečių šeimoje šiaurrytiniame Tibete. Sulaukęs šešerių pradėjo lavėti kaip budistų vienuolis, šiuo keliu eina visą gyvenimą. 1959 m. Dalai Lama buvo ištremtas iš Tibeto ir apsigyveno Daramsaloje, Indijoje.

Nenuilstama jo kova už žmogaus teises, pasaulio taiką, pamatines žmogiškąsias vertybes pelnė tarptautinį pripažinimą ir daugelį garbės vardų bei apdovanojimų, tarp kurių ir Nobelio taikos premija 1998 m.

Hovardas Katleris (Howard C. Cutler) yra psichiatras, knygų autorius, lektorius. Jis nuolat skaito pranešimus apie pozityviąją psichologiją, vadovauja seminarams, dėsto kursuose laimės tema visame pasaulyje.

Daugiau informacijos apie Dalai Lamos vizitą Lietuvoje www.freetibet.lt