Kitą savaitę Panevėžio miesto savivaldybės taryba vėl bandys apsispręsti dėl dideles diskusijas sukėlusio Panevėžio miesto istorinės dalies specialiojo plano.

Šį planą bandyta patvirtinti mėnesio pradžioje, per neeilinį posėdį, bet tąkart protestuodami prieš skubotą svarstymą, kai kurie tarybos nariai paliko salę, todėl posėdis neįvyko.

Naujas šio klausimo svarstymas numatytas rugpjūčio 29 dieną, ketvirtadienį.

Dėl Panevėžio miesto istorinės dalies dydžio nesutaria ne tik miesto tarybos politikai – išplėtusi saugomą teritoriją, savivaldybė jos niekaip nesuderina su Kultūros paveldo departamentu (KPD) bei įsivėlė į konfliktus su vietos verslininkais ir Seimo nariu.

Pernai priimtame sprendime miesto istorinė dalis išplėsta dvigubai – nuo 138,97 hektarų iki 314,13 hektarų.

Remiantis šiame sprendime nurodytomis ribomis, parengtas specialusis planas saugomai teritorijai, tačiau paaiškėjo, kad tinkamai nenurodžius vertingųjų išplėstos teritorijos savybių, patikslintos ribos negali būti įtrauktos į kultūros vertybių registrą.

„Panevėžio miesto savivaldybė nusprendė rengti paveldosauginį specialųjį planą. Jie parengė tą planą, mes pradėjome jį derinti ir pastebėjome, kad tas planas parengtas ne pagal teisės aktais nustatytus registre registruotas vertybės vertingąsias savybes. Vertingąsias savybes nustato ne departamentas, jas nustato įsteigtos tarybos. Mes pareikalavome, kad būtų patikslintas vertinimo tarybos aktas, nes specialiuoju planu turi būti saugomos vertingosios savybės“, – BNS anksčiau yra sakęs KPD direktorės pavaduotojas Algimantas Degutis.

Panevėžio miesto savivaldybės administracija tvirtina, kad KPD pritarimo jų parengtam specialiajam planui – nereikia.

Dėl išplėstos saugomos teritorijos su Panevėžio miesto vadovais susirėmė ir vietos verslininkai bei Seimo narys Povilas Urbšys. Jis Panevėžio miesto savivaldybei yra įteikęs prašymą tarybos posėdžio metu rengti piketą, kurio metu jo vadovaujamas pilietinis judėjimas „Kartu“ ragins tarybos narius nepritarti parengtam specialiajam planui.

Šio plano rengimas kainavo 180 tūkst. litų, kuriuos Panevėžio miesto savivaldybė gavo iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Tačiau šiuos pinigus savivaldybei gali tekti grąžinti, jeigu plano rengimas sužlugtų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.