Šią savaitę pradėjo veikti interneto svetainė www.uzdirektyva.lt, kurios lankytojai turi galimybę visiems Lietuvos europarlamentarams vos keliais paspaudimais išsiųsti laišką, palaikantį Tabako produktų direktyvą. Savo nuomonę dėl šio dokumento svarbos jau išreiškė keli šimtai piliečių. Dėl Direktyvos Europos Parlamentas balsuos rugsėjo 10-ąją. Vėliau jos svarstymas bus perduotas Europos Tarybai.

Direktyvoje išplėtotos kompleksinės priemonės, padėsiančios įveikti tabako epidemiją: tabako produktuose nebebus galima naudoti skonį suteikiančių ir stiprinančių priedų, pradės veikti nauja pakuočių ženklinimo ir stebėsenos sistema, ant tabako pakuočių atsiras prevenciniai vaizdiniai įspėjimai ir daug kitų veiksmingų priemonių.

Pavyzdžiui, Direktyvos dėka ES nebeliks mėtinio skonio cigarečių, kuriose esantis mentolis dėl šaldančio ir skausmą malšinančio poveikio, maskuoja nemalonų cigaretės dūmų poveikį, padeda tabako dūmams giliau patekti į plaučius, ir taip didina priklausomybės nuo tabako ir susirgimo vėžiu riziką.

Kasmet nuo rūkymo Europoje miršta beveik 700 000 žmonių.