Rugsėjo 17 dieną 18 valandą Vilniaus mokytojų namų kieme vyks „Laisvas koncertas“. Nemokamai vilniečiams ir miesto svečiams koncertuos Andrius Kaniava, Jurga Šeduikytė, Andrius Kulikauskas, Neda ir Petras Vyšniauskas, Domantas Razauskas, Gediminas ir Ainis Storpirščiai ir daugybė kitų. Taip pat eiles skaitys poetai Rimvydas Stankevičius, Arnas Ališauskas, Vytautas Stankus.

Gali kilti įtarimas, kodėl nemokamai? Ko iš mūsų prašys? Pasirašyti? Balsuoti? Aukoti? Ne. Kaip sako vienas koncerto sumanytojų ir organizatorių Domantas Razauskas, „Laisvo koncerto“ metu nebus „jokių politikų, jokių kalbų ir agitacijų, jokių kairių ir dešinių, jokių aukų ir užuojautos prašymų“. Būtent taip paprastai – savo dainomis – kūrėjai nusprendė paminėti Sąjūdžio 25 metų sukaktį.

„Esame čia ir dabar, galime laisvai kurti, laisvai nekurti, sutikti, nesutikti, turėti pažiūras arba jų neturėti dėl to, kad buvo Sąjūdis. Man nemielas išsidalinimas į partijas, kaires, dešines, vieni kitų niekinimas. Lygiai kaip ir nusižeminimas: oi, kokie mes čia mažyčiai, nieko negalintys kvailiukai, tegu mums pasako, kur eiti ir mes seksime. Neseksime. Juk esame laisvi. Ir galime iškelta galva, labai ramiai susirinkti, pabūti kartu, padainuoti, nes... Nes taip norime. Taip suprantame laisvę“, – sakė poetas, muzikantas, kompozitorius D. Razauskas.

Koncerto metu žadama taip pat prisiminti Anapilin išėjusius poetus – Sigitą Gedą, Justiną Marcinkevičių ir Marcelijų Martinaitį. Jų balsai, eilės skambės iš archyvų ištrauktoje Sąjūdžio laikus menančioje vaizdo medžiagoje, rodomoje per „LED“ ekraną.

„Aš nuoširdžiai nemėgstu visų patosinių minėjimų, verkšlenimų ir dalinimųsi prisiminimais. Šiame koncerte to nebus. Juk galime būti cinikais, kritikais, politikais, bedarbiais dėl to, kad buvo Sąjūdis. Galime skaityti, ką norime, mokytis, kur norime, pasilikti arba išvažiuoti dėl to, kad buvo Sąjūdis. Tad ateikime ir pabūkime laisvi, kartu su dabar kuriančiais menininkais. Tokie, kokie esame, tokie, kokie norime būti“, – „Bernardinai.lt“ sakė D. Razauskas.

Koncerte visi atlikėjai dalyvauja nemokamai.

Be to, šiemet taip pat sukanka 150 metų nuo sukilimo prieš caro valdžią. Abi šias datas Vilniaus mokytojų namų kieme įprasmins „Laisvas koncertas“.