Šiaulių universiteto bibliotekos konferencijų salėje vyksta 2-oji tarptautinė skaičių teorijos konferencija, skirta prof. habil. dr. Antano Laurinčiko 65-erių metų sukakčiai paminėti.

Keturias dienas truksiančioje konferencijoje dalyvauja per 40 matematikos mokslininkų iš Japonijos, Vokietijos, Prancūzijos, Lenkijos, Estijos, Vengrijos, Ukrainos, Baltarusijos, Latvijos taip pat Vilniaus, Šiaulių ir Vilniaus Gedmino technikos universitetų.

Konferencijoje dalyvaujantys garsūs mokslininkai iš Vokietijos (Joern Steuding), Estijos (Alar Leibak) ir Latvijos (Natalija Sergejeva) taip pat skaito paskaitas Šiaulių universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto finansų matematikos ir matematikos su gretutine ekonomikos studijų programos studentams.

Konferencija ir užsienio mokslininkų paskaitos –  projekto „Analizinės skaičių teorijos konferencija ir svečių paskaitos“ veiklų įgyvendinimas. Šio projekto partneriai yra – Viurzburgo, Talino ir Latvijos žemės ūkio universitetai.

Projektas remiamas Baltijos šalių ir Vokietijos aukštųjų mokyklų biuro per Vokietijos akademinių mainų tarnybą Vokietijos Užsienio reikalų ministerijos lėšomis.