Lietuvos ambasadorė Pekine ketvirtadienį buvo iškviesta į Kinijos užsienio reikalų ministeriją, reaguojant į Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės susitikimą su Vilniuje viešinčiu Tibeto dvasiniu vadovu Dalai Lama, BNS sakė diplomatiniai šaltiniai.
Ambasadorės Linos Antanavičienės susitikimo su Kinijos pareigūnais turinys kol kas nekomentuojamas.

Kinija jau daugelį metų protestuoja prieš užsienio lyderių susitikimus su Dalai Lama, kurį vadina smurtą kurstančiu separatistu. Pats Tibeto dvasinis vadovas, kuris 1959 metais pabėgo į Indiją po nesėkmingo sukilimo Tibete prieš Kinijos valdymą, teigia tenorintis didesnės autonomijos savo tėvynei Himalajų kalnuose.

D.Grybauskaitė trečiadienį su Dalai Lama sutiko „privataus pokalbio“, sakė jos atstovė spaudai. „Tikiuosi, kad jums patiks susitikimai su žmonėmis, nes žmonės jus myli. Man garbė su jumis susitikti“, – svečiui sakė D. Grybauskaitė. Ištraukos iš susitikimo paskelbtos prezidentės interneto svetainėje.

Trečią kartą į Lietuvą atvykęs Tibeto dvasinis vadovas, Nobelio premijos laureatas Dalai Lama ketvirtadienį lankosi Lietuvos Seime.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.