Seimas ėmėsi Baudžiamojo kodekso pataisos, kad homoseksualumo kritika, įtikinėjimai keisti orientaciją nebūtų laikomi diskriminavimu ar patyčiomis. Ketvirtadienį po pateikimo šiam projektui pritarta už balsavus 47 Seimo nariams, prieš buvo 15, susilaikė 20 parlamentarų. Už pataisą balsavo „darbiečiai“, „tvarkiečiai“, dalis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovai, prieš buvo arba susilaikė socialdemokratai bei Liberalų sąjūdžio atstovai.

Pataisą toliau svarstys pagrindiniu paskirtas Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Seimo kanceliarijos Teisės departamentas projektą buvo įvertinęs kaip galintį prieštaraujantį Konstitucijai, tačiau jį preliminariai aptaręs TTK tokios prieštaros neįžvelgė.

Baudžiamąjį kodeksą norima papildyti nuostata, kad „seksualinio elgesio ar seksualinės praktikos, įsitikinimų ar pažiūrų kritika arba aptarimas, arba įtikinėjimas pakeisti tokį elgesį, praktiką, įsitikinimus ar pažiūras, savaime nelaikoma tyčiojimusi, niekinimu, neapykantos skatinimu, diskriminavimu ar skatinimu diskriminuoti“.

Pataisą įregistravo konservatoriai Irena Degutienė, Rytas Kupčinskas, Vytautas Juozapaitis, „darbiečiai“ Dangutė Mikutienė ir Gediminas Jakavonis, socialdemokratas Edvardas Žakaris, liberalas Eugenijus Gentvilas, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas Jaroslavas Narkevičius bei „Drąsos kelio“ partijos frakcijos atstovas Algirdas Patackas.

Parlamentarai aiškina pataisą teikiantys visuomeninių organizacijų siūlymu, kad „pareikšta kritika ar pastaba dėl seksualinės orientacijos nebūtų sutapatinama su diskriminacija, tyčiojimosi, neapykantos skatinimu, įžeidinėjimu ar šmeižtu“ „Pastaraisiais metais padaugėjo pareiškimų iškelti baudžiamąsias bylas pagal Baudžiamojo kodekso 170 straipsnį, remiantis bet kokiais neigiamais vertinimais ir pasisakymais apie žmonių grupę ar jai priklausančius asmenis“, – rašoma pataisos aiškinamajame rašte.

Baudžiamojo kodekso 170 straipsnis numato sankcijas tiems asmenims, kurie viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų. Parlamentarų grupė teigia, kad papildžius Baudžiamąjį kodeksą jų siūloma nuostata bus apsaugota konstitucinė piliečių teisė turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.