Už mokslinius tyrimus, inovacijas ir mokslą atsakinga Europos Komisijos narė Maire Geoghegan-Quinn Vilniuje dalyvaus tarptautinėje konferencijoje, skirtoje socialiniams ir humanitariniams mokslams.

Pirmadienį ir antradienį Mykolo Romerio universitete Vilniuje vyks konferencija „Socialinių ir humanitarinių mokslų horizontai“, kurioje Europos mokslinių tyrimų taryba kartu su universitetais ir mokslinių tyrimų institutais svarstys naudą, kurią suteiktų investicijos Europos socialinių ir humanitarinių mokslų srityje.
Anot Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje pranešimo, garsiausi socialinių ir humanitarinių mokslų srities tyrėjai, gaunantys Europos mokslinių tyrimų tarybos finansavimą, šiuo metu tiria, kas lemia vartotojų pasirinkimą įsigyjant prekes, kodėl verta investuoti į energijos gamybą Sacharoje, kaip projektuoti neįgaliesiems patogius pastatus.

Konferencijos diskusijų rezultatai bus išdėstyti deklaracijoje. Deklaracija bus perduota svarstyti Europos Komisijai ir ES Tarybai.

Be eurokomisarės konferencijoje dalyvaus Europos mokslinių tyrimų tarybos prezidentė Helga Nowotny, Europos mokslo ir inovacijų direktorato generalinis direktorius Robertas-Janas Smits, Lietuvos švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. Konferenciją pasveikins prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.