Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje jau tradiciškai bus ne tik Bernardinai.lt stendas (ir šiemet bendras su žurnalais Tapati ir Ateitis), bet ir verti dėmesio renginiai. Jų bus net penki.

Penktadienis (vasario) 21 diena

 15.00 Konferencijų salė 5.1

Žygimanto Digaičio knygos „7 kvadratiniai metrai: neįprasti kalėjimo dienoraščiai“ pristatymas.

Dalyvauja autorius (virtualiai), A. Peškaitis, E. Kučinskaitė, D. Puslys.

 Bernardinai.lt kartu su IQ Economist pristato neįprastą knygą: jauno kalinio Žygimanto Digaičio, iki kalėjimo beveik nieko neskaičiusio ir tikrai nemaniusio tapti rašytoju, dienoraštį. 7 kvadratiniai metrai – tokio dydžio yra kamera, kurioje Žygimantas prižiūrėjo kitą kalinį, praradusį visus socialinius įgūdžius. Monotoniška kasdienybė, beviltiški atsidūsėjimai, varginanti kito žmogaus priežiūra, šiurkšti kaip gyvenimas leksika pamažu, labai skaudžiai  atveria mums Šviesos paradoksą, priverčiantį ryžtis neįveikiamiems žingsniams.

Kaip įžangoje rašo knygos redaktorė Elvyra Kučinskaitė, „literatūrine verte šis liudijimas skaitymų gurmanams pasimėgauti tikrai neleis. Maždaug taip, kaip vargiai pasimėgavimą gali kelti anglies kasimas šachtose, aukso gyslų naršymas kasyklose arba Dievo ieškojimas tvarte, kuris, primenu, tikrai trenkė gyvulių šlapimu, mėšlu ir tik vos vos, labai trumpai – smilkalais bei mira. Kelios „Glorijos“ akimirkos, bet greitai po to – kelio dulkės, žmonių ir asilo prakaitas, raupsuotųjų ir kitaip at(si)mestųjų dvokas ir vargu ar nuplauti spėjamas ne išpuoselėtų magistralių, o kupranugarių kelių ir stepių šakalų šunkelių vargas“.

Šeštadienis (vasario 22 diena)

13.00 Konferencijų salė 5.1

Krikščionybė ir vakarų civilizacija – Andriaus Navicko knygos „Kelio bendrija“ pristatymas.

Dalyvauja autorius, kunigas K. Dvareckas, Panevėžio vyskupas  L.Virbalas, D. Puslys. 

Prieš pat Naujuosius metus išleista Bernardinai.lt vyr. redaktoriaus Andriaus Navicko knyga - puikus pretekstas svarbiai diskusijai. Joje sutiko dalyvauti išskirtinės asmenybės ir puikūs pašnekovai. Renginyje bus keliamas klausimas - kiek Sūnaus palaidūno parabolė tinka, kai kalbame apie krikščionybės ir Vakarų civilizacijos santykį? Ar šiandien dar turi prasmę kalbos apie šventuosius? Kas būtina, o kas tik balastas tikėjimo kelionėje? 

Sekmadienis (vasario 23 diena)

11.00. Konferencijų salė 5.2

Kasdienybė kaip stebuklas – J. Brantingo ir S. Laurenčikaitės knygos „Cupės ir Zupės gyvenimas bei nepaprasti nuotykiai“ pristatymas.

Dalyvauja autoriai, M. Dominaitė-Gurevičienė, J. Lūžaiė-Kajėnienė (Bernardinai.lt).

Bernardinai.lt ir vėl džiaugiasi galėdami surizikuoti ir pristatyti dar vieną širdimi parašytą ir nupieštą knygą vaikams, kuri puikiai tinka ir suaugusiems. Jarlas Brantingas jau patraukė ne vienos laidos dėmesį brandžiu ir nuostabiai kūrybingu pasakojimu apie piešinių pasaulį.  Na, o jo mama - tikrai talentinga pasakų kūrėja. Šis šeimyninis duetas, tikime, taps Jums smagiu ir džiuginančiu atradimu.

 

12.00 Konferencijų salė 5.1

Bernardinai.lt ir kitokios viešosios erdvės ilgesys: dešimt bičiulystės metų. Dalyvauja G. Kajėnas, R. Sopranaitė, K. Dvareckas, E. Kučinskaitė  ir kiti mūsų bičiuliai ir bendražygiai.

Šiame renginyje apžvelgsime nueitą kelią, pasidžiaugsime pasiekimais, padėkosime vieni kitiems ir, tikime, pradėsime naujus nuostabius darbus.

Evgenios Levin nuotrauka

 

 15.00 Rašytojų kampas / LRT studija Knygos „Pasaulis yra gražus“ (sud. Gediminas Kajėnas) pristatymas. Dalyvauja sudarytojas, V. Juknaitė, D. Razauskas, A. Navickas 

Sunku paie Gedimino Kajėno sudarytą knygą pasakyti daugiau nei pasako jos pavadinimas. Mes iš tiesų tikime, kad pasaulis yra gražus ir bandome dalintis šiuo grožiu su kitais. Ateikite į renginį ir bus dar gražiau visiems.

Evgenios Levin nuotrauka