Lietuvos žydų bendruomenė praneša, kad po sunkios ligos mirė ilgametis bendruomenės vadovas Simonas Alperavičius. Jis buvo pirmuoju LŽB pirmininku, atkūrus Nepriklausomą Lietuvos valstybę.

Simonas Alperavičius (gim. 1928 spalio 11  d. Vilniuje) – ilgametis Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkas, teisininkas, teisės mokslų daktaras. Jo vaikystė prabėgo Vilniuje, Kaune baigė šešias Šolom Aleichemo žydų gimnazijos klases. Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui su tėvais pasitraukė į Sovietų Sąjungos gilumą, po karo grįžo į Vilnių. Čia baigė Vilniaus 4-ąją gimnaziją ir Vilniaus universiteto Teisės fakultetą.

Dirbo Kultūros, Teisingumo ir Vidaus reikalų ministerijose administracinį ir pedagoginį darbą. Pirmojo, Antrojo ir Trečiojo Pasaulio litvakų kongresų organizacinių komitetų pirmininkas, Vilniaus ir Lietuvos žydų religinių bendrijų vadovas, dalyvavęs daugelyje tarptautinių konferencijų holokausto klausimais.

Sulaukė daug apdovanojimų, tarp jų ir Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiaus. Į Lietuvos visuomenės kultūrinį ir politinį diskursą įtvirtino litvakų sampratą.

S. Alperavičius bus pašarvotas šiandien Vilniaus laidojimo rūmuose, Olandų g. 22. Lankymas ketvirtadienį nuo 16 val. iki penktadienio 12 val. Laidotuvės vyks penktadienį Vilniaus Žydų kapinėse.