Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis įsakymu patvirtino maisto produktų ženklinimo simboliu „Rakto skylutė“ kriterijus. Įvedama pirmoji Lietuvoje valstybinė, nekomercinė sveikatai palankesnių maisto produktų ženklinimo sistema. Maisto gamintojai, gaminantys įsakyme nurodytus kriterijus atitinkančius produktus, galės savanoriškai ir nemokamai paženklinti juos simboliu „Rakto skylutė“. 

Simbolio „Rakto skylutė“ tikslas – padėti vartotojams lengviau išsirinkti maisto produktus tarp kitų tos pačios grupės maisto produktų. Simboliu pažymėtuose produktuose yra gerokai mažiau sočiųjų riebalų, cukraus, druskos ir daugiau maistinių skaidulų. Tai būtina, nes tyrimai rodo, kad daugumos Lietuvos gyventojų mityba nesubalansuota − suvartojama per daug gyvulinių riebalų, per daug cukraus ir druskos ir per mažai maistinių skaidulinių medžiagų. Dėl tokios mitybos daugiau sergama įvairiomis gyvybei pavojingomis ligomis − pirmiausia širdies infarktais, smegenų insultais, hipertenzija, nutukimu, vėžiu bei cukriniu diabetu. Pagal šių ligų paplitimą Lietuva yra tarp labiausiai atsiliekančių valstybių Europos Sąjungoje.

Maisto produktai, paženklinti simboliu „Rakto skylutė“, skirti padėti žmonėms subalansuoti mitybą.

Ženklinimo simboliu „Rakto skylutė“ pažymėtus maisto produktus kruopščiai tikrina Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba bei patys gamintojai. Maisto gamintojai atsako, kad jų produktai, pažymėti „Rakto skylutės“ simboliu, atitiktų nustatytus kriterijus.

Simbolis „Rakto skylutė“ yra ES registruotas prekių ženklas, kurį Švedijos Nacionalinė maisto agentūra (ženklo savininkė) leido naudoti Lietuvoje. Jo naudojimas yra savanoriškas ir nemokamas.

Kokius maisto produktus galima ženklinti simboliu „Rakto skylutė“?

Pieno produktai

Liesas pienas ar natūralus jogurtas (iki 0,7 proc. riebumo).

Pagardintas liesas jogurtas (iki 0,7 proc. riebumo ir iki 9 proc. cukraus).

Švieži sūriai, pavyzdžiui, varškės (iki 5 proc. riebalų ir iki 0,35 g/100 g natrio).

Kiti sūriai, pvz., fermentiniai (iki 17 proc. riebalų ir iki 0,5 g/100 g natrio).

Aromatizuoti pieno gaminiai, turintys saldiklių, negali būti ženklinami simboliu „Rakto skylutė“.

Mėsa ir perdirbti mėsos produktai

Šviežia ar smulkinta mėsa simboliu „Rakto skylutė“ gali būti ženklinama tik tada, kai turi ne daugiau kaip 10 proc. riebalų. Šis kriterijus taikomas ir dešroms bei kitiems mėsos produktams. Didžiausias leidžiamas natrio kiekis šiuo metu nenormuojamas, tačiau 2014 m. šalys planuoja šią nuostatą peržiūrėti.

Žuvys ir jūrų gėrybės

Visos šviežios ar šaldytos neapdorotos žuvys bei jūros gėrybės atitinka „Rakto skylutės“ simbolio kriterijus. Taip yra todėl, kad žuvys, nepriklausomai nuo jų riebumo, turi sveikatai naudingų riebalų. Dauguma žmonių turėtų valgyti daugiau žuvies ir jūros gėrybių. Perdirbtose žuvyse bei jūros gėrybėse leidžiama ne daugiau kaip 10 proc. riebalų ir iki 5 proc. cukraus. Didžiausias leidžiamas natrio kiekis šiuo metu nenormuojamas, tačiau 2014 m. šalys planuoja šią nuostatą peržiūrėti.

Vegetariški produktai

Vegetariški pieno pakaitalai (pvz., avižų, sojų ar ryžių gėrimai) turi būti ne riebesni nei 1,5 proc. ir cukraus turėti ne daugiau kaip 5 proc. Šiuose produktuose negali būti saldiklių.

Duona ir javų produktai

Duona, pažymėta simboliu „Rakto skylutė“, turi turėti nustatytą visagrūdžių produktų kiekį, ne mažiau kaip 7 proc. riebalų bei iki 5 proc. cukraus. Šioje duonoje gali būti ne daugiau kaip 0,5 g natrio / 100 gramų. Javų produktuose turi būti nustatytas visagrūdžių produktų kiekis.

Dribsniai ir javainiai turi turėti tam tikrą kiekį maistinių skaidulinių medžiagų ir visagrūdžių produktų, ne daugiau kaip 13 proc. cukraus, iki 7 proc. riebalų ir nedaug druskos.

Miltai, dribsniai, sausos košės turi turėti tam tikrą privalomą kiekį maistinių skaidulinių medžiagų bei visagrūdžių produktų.

Gatavi produktai

Gatavi produktai, kurie vartojami kaip pagrindinis valgis, gali būti ženklinami simboliu „Rakto skylutė“, jeigu jų vienos porcijos energinė vertė yra 400−750 kcal. Riebalai juose gali sudaryti ne daugiau kaip 30 proc. visos energinės vertės, cukraus ir druskos kiekis juose taip pat ribojamas. Tokie patiekalai turi turėti ne mažiau kaip 25 g / 100 g šakniavaisių (išskyrus bulves), ankštinių ar kitokių daržovių ir (arba) vaisių.

Ne daugiau kaip 30 proc. pyragų (išskyrus desertinius pyragus), picų ir sriubų energinės vertės gali būti iš riebalų. Cukraus ir druskos kiekis taip pat ribojamas.

Straipsnis parengtas remiantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos informacija. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.