Marija Krupoves ir Gerardas Edery

Balandžio 26 d. 19 val. šv. Velykų proga Vilniaus Bernardinų bažnyčioje Marija Krupoves ir Gerardas Edery kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru pristatys ypatingo grožio ir gilaus dvasingumo koncertą, įkvėptą abiejų atlikėjų išpažįstamų tikėjimų: krikščioniškosios ir judėjiškos tradicijų. Jų atliekami kūriniai, tai – sefardų diasporos (Ispanijos žydų) ir Rytų Europos tautų muzikinio paveldo dalis, kūrybingai adaptuota šiuolaikiniam klausytojui. Ši ekumeninė programa atskleidžia stebėtiną Rytų Europos (žydų ir krikščionių) bei Viduriniųjų Rytų (žydų ir arabų) muzikinių tradicijų sąveiką.

Sujungdami šimtmečių ir atstumų atskirtas liaudies dainas, giesmes, maldas į vieną muzikinį audinį, Marija Krupoves ir Gerardas Edery atskleidžia žmogaus nuolatinį dvasingumo poreikį, naikinantį visas laiko ir vietos ribas.

Pripažintas muzikos folklorininkas, puikus vokalistas ir gitaros meistras Gerardas Edery (www.gerardedery.com)yra įvaldęs daugybę etninio folkloro stilių ir tradicijų iš viso pasaulio. Jis yra gavęs Sefardų muzikinio paveldo apdovanojimą, gauna finansavimą iš fondo ,,Meet the Composer“ savo originalių dainų kūrybai. G. Edery miuziklas ,,Song of the Turtledove“, parašytas kartu su Noa Ain, buvo pristatytas Premieres festivalio Linkolno centre. Atlikėjo biografijoje koncertai: Zankel Hall (Carnegie Hall), Alice Tully Hall, Lincoln Center Out-of-Doors, Merkin Concert Hall , Florence Gould Hall, taip pat Jungtinių Tautų būstinėse Niujorke ir Ženevoje, Victoria Hall Ženevoje, The Kimmel Center Filadelfijoje, Royce Hall Los Andžele, The Smithsonian Institute Vašingtone, Seiji Ozawa Hall Tanglewoode, the Fez – tarptautiniame sakralinės muzikos festivalyje Maroke, the Festival Cervantino Mechike, Žydiškos muzikos festivalyje Amsterdame ir kt. G. Edery yra išleidęs 15 kompaktinių plokštelių.

Marija Krupoves (www.mariakrupoves.com/index) – atlikėja ir folklorininkė, tarptautiniu mastu žinoma kaip Centrinės bei Rytų Europos liaudies dainų interpretatorė. Jos repertuare gausu dainų iš gimtojo Vilniaus. Atlikėja nemažai keliavo rinkdama dainas, taip išsaugodama dalelę Rytų Europos nematerialaus paveldo – žydų, lenkų, lietuvių, baltarusių, romų, karaimų, totorių dainų. Pati atlikėja kalba ir dainuoja 7-iomis kalbomis. Marija Krupoves koncertavo Lietuvoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Izraelyje, Japonijoje, Kanadoje ir JAV. Kartais bendradarbiauja su BBC, WDR (West Deutscher Rundfunk), Lenkijos radiju ir TV. Dainininkė yra išleidusi dvi kompaktines plokšteles: vieną solinę, kitą – kartu su Gerardu Edery.

Koncerto organizatorius – VŠĮ „Pax et Bonum“