Medijų meno festivaliams didelių pastangų kurti naujas koncepcijas nereikia. Jas diktuoja nuolat kintanti skaitmeninių technologijų raida ir jos įtaka visuomenės gyvenimui. Svarbiausia suspėti reaguoti į pokyčius, aprėpti problemas ir numatyti perspektyvas. 

Būtent toks pagrindinis ir šių metų „Enter” festivalio tikslas. Visų pirma, tai skaitmeninę tikrovę interpretuojančios ir ją perkuriančios medijų meno parodos. Trys kuratorės iš Londono Elaine Tam ir Judith Nezri kartu su Geiste Kinčinaityte specialiai šiam festivaliui paruošė teminę parodą “(De)Tour”. Tokio lygio paroda festivalyje rengiama pirmą kartą. Šioje tarptautinėje parodoje bus pristatomas platus ir dinamiškas kūrinių diapazonas, kurio autoriai yra tiek ambicingus žingsnius bežengiantys jaunieji, tiek jau žinomi įvairių šalių menininkai, kuriuos vienija aplinkkelio (détournement) idėja. Tai kvietimas įsitraukti į kūrybišką žaismą tarp medijų, menininkų ir lankytojų. Kitą festivalio parodą pristato perpektyvus medijų menininkas Tomas Daukša. Jo parodos pavadinimas – „Point of return“ arba „PR“ - aviacijoje bei fizikoje naudojamo termino „Point of no return“ (PNR) perdirbinys. „Point of return“ yra autorinė nuoroda į uždarą sistemą. Ši idėja ir vienija parodoje rodomus darbus.

Dar viena Audriaus Šimkūno ir Jurgitos Žvinklytės instaliacija bus orientuota į audiovizualiai perkuriamas lietuviškų vietovaizdžių prasmes. Festivalis ne tik rodo, bet ir diskutuoja. Judančių vaizdų seminare bus aptariamos jaunimo kino edukacijos problemos, VDU, ŠU medijų meno studijų specifika, menui skirta internetinė televizija. Edukacinėje festivalio programoje tradicines fotografavimo pamokas keis dizaino, robotų kūrimo užsiėmimai, peržiūrose matysime autorių pristatomas ir komentuojamas Lietuvos animacinio meno naujoves.

Rimtąją eksperimentinės muzikinės programos dalį šį kartą reprezentuos keturių kompozitorių kvartetas „DIISSC Orchestra”. Šis intriguojantis koncertas vyks „Elnio“ fabrike. Neabejotina, kad vaiduokliška pramoninio paveldo erdvė ir aktuali muzika auditorijai sukurs įdomų dialogą. „Elnio“ fabrike vyks ir kiti svarbūs renginiai. Tai žinomos nūdienos lietuvių videomenininkės A. Maknytės video archyvo fragmentų miksas, dalyvaujant rašytojui ir skaitovui R. Rastauskui.

Klausytojai ir žiūrovai galės pasinerti į nesibaigiantį įvairiausio pobūdžio klipų, vaizdų ir anonimų laiškų, dienoraščių, erotinių istorijų srautą. Ten pat vyks ir elektroninės muzikos eksperimentatorių „LYS”, “ ir „> t4.mid<“

Festivalis vyks gegužės 8 – 10 d. Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245.