Du mėnesius trukusį nacionalinį moksleivių konkursą „Mano klasės mankšta“ nugalėjo 3b klasė iš Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos bei 1c (9c) klasė iš Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos. Šių klasių mankštos buvo išrinktos geriausiomis iš 125 dalyvių Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) organizuotame konkurse bei laimėjo savaitgalio trukmės kelionę į Palangą visai klasei.

Nuo kovo vidurio, kuomet startavo socialinė iniciatyva judėkim.lt, skirta fiziniam aktyvumui skatinti, moksleiviai buvo kviečiami mankštintis ir nufilmavę savo klasės mankštą, pasidalinti ja su konkurso organizatoriais. Algis Vasiliauskas, Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas, džiaugėsi, kad idėja moksleivius paskatinti mankštintis ir dalyvauti konkurse pasitelkus informacines technologijas, pasiteisino: „Konkursui „Mano klasės mankšta“ moksleiviai, rungdamiesi dviejose amžiaus kategorijose (1-5 kl. ir 6-12 kl.) atsiuntė 125 nufilmuotas savo klasės mankštas. Nustebino ir projekto geografija - projektas pasklido po visą šalį ir apėmė daugiau kaip 45 savivaldybes.

Vidutiniškai vienoje klasėje mokosi apie 25 mokinius, tad drąsiai galime teigti, kad konkurse dalyvavo daugiau nei 3100 moksleivių. Bendrai į projektą per facebook socialinius tinklus įsitraukė beveik 40 tūkstančių moksleivių neskaitant informacinės kampanijos auditorijos internete ir televizijoje. Štai kokią minią išjudinome!”

Krepšininkui Rimantui Kaukėnui, karatė kiokušin čempionei Ritai Pivoriūnaitei ir aktoriui Leonardui Pobedonoscevui teko nelengva konkurso komisijos užduotis – įvertinti konkurso dalyvių mankštas. Konkurso komisijos nariai vertino ne tik moksleivių mankštų fizinį efektyvumą, tačiau ir moksleivių kūrybiškumą bei mankštos orginalumą.

Europos kiokušin karatė čempionė Rita Pivoriūnaitė teigė pastebėjusi, kad moksleiviai mankštinasi struktūruotai ir tikslingai, todėl jų mankšta - efektyvi ir naudinga. Anot sportininkės, ji pati mėgstanti sportuoti gryname ore, tad apsidžiaugė pamačius, kad moksleiviai šio konkurso metu filmuodami mankštas pasirinko ne tik mokyklos sporto sales, bet ir stadionus, pievas.

Aktorius Leonardas Pobedonoscevas prisipažino, kad ši užduotis buvusi nekasdieniška ir teko ilgokai svarstyti, skiriant taškus: „Nesu profesionalus sportininkas, tad mankštas labiau vertinau iš kūrybinės pusės. Mačiau ne vieną mankštą, kurią pamačius norėjosi pašokti nuo kėdės ir sportuoti kartu. Manau, kad projektas pavyko, juk tiek moksleivių dalyvavo konkurse ir užkrėtė mankštos virusu aplinkinius. Smagu, kad visa šio konkurso metu Lietuva pajudėjo ne tik fizine prasme, bet protine, nes tam, kad sukurtų originalią mankštą, moksleiviams teko sugalvoti tiek mankštos pratimus, tiek kaip juos pateikti.“

Trečiasis komisijos narys, Rimantas Kaukėnas, šiuo metu esantis užsienyje, komisijos nario pareigą atliko nuotoliniu būdu: „Po treniruočių krepšinio aikštelėje vakarais dar „užsiiminėjau mankšta“ – privalėjau laikytis duoto pažado peržiūrėti ir įvertinti konkurse dalyvaujančių moksleivių mankštas. Buvau nustebintas mūsų moksleivių kūrybingumo, gebėjimo mankštai sukurti siužetą ar papasakoti istoriją“. Krepšininkas teigė vertinęs mankštų sportinę naudą labiau nei kūrybiškumą: „vertindamas mankštas kreipiau dėmesį į pratimų įvairovę, organizuotumą ir bendrą sportinę formą”.

Konkurso organizatoriai dėkoja mokytojams, kurie ne tik paskatino moksleivius dalyvauti konkurse, bet ir mankštinosi kartu su jais, bei moksleiviams, kurie įsitraukė į šį projektą, mankštinosi ir skleidė sportišką nuotaiką.

Konkursas „Mano klasės mankšta“ – socialinės iniciatyvos Judėkim.lt, skirtos nejudrumui mažinti dalis.