Viešojo kalbėjimo įskaitos jau daugelyje mokyklų išlaikytos, brandos egzaminai – dar neprasidėję. Tai laikotarpis, kurį verta išnaudoti ne tik įtvirtinant per dvylika metų sukauptas žinias, kartojant tai, kas šiek tiek primiršta, bet ir bandant apsispręsti, koks bus tolesnis kelias.

Šių mokslo metų pradžioje Lietuvos aukštosiose mokyklose studijavo apie 141 tūkst. studentų, iš jų – 99 tūkst. universitetuose ir 42 tūkst. kolegijose. Šalyje veikia apie 50 aukštųjų mokyklų. Nenuostabu, jog abiturientai susiduria su galybe informacijos, organizuojamos studijų mugės, per atvirų durų dienas siūloma apsilankyti mokymosi įstaigose, rengiamos edukacinės išvykos. Tačiau vis dar trūksta paprastos pažinties su profesija, gyvo pasakojimo, ką mokinys galės veikti, baigęs vieną ar kitą universitetą.

Pristatome laidų ciklą „Pažink profesijas“, skirtą jauniems žmonės, kurie domisi ir ieško to, kas jiems būtų iš tikrųjų įdomu ir artima. Šis ciklas pristatys pačias įvairiausias profesijas, apie kurias papasakos savo darbą mėgstantys įvairių sričių spevcialistai.

Kaip kuriama animacija, ar ji yra skirta tik vaikams, ką reikėtų studijuoti, norint išmokti kurti animacinius filmus, pirmojoje laidoje papasakoja jaunas lietuvių animatorius Meinardas Valkevičius. Vaikystėje animatorius norėjo lankyti automobilių modeliavimo būrelį, bet ten nebebuvo vietos, todėl užsirašė į animaciją. Šiuo metu Meinardas ne tik kuria, bet moko kurti ir kitus – jis jau ne vienus metus veda viešus animatorių kursus „Pasakos“ kino teatre. Tarptautinimuose festivaliuose apdovanotas ir įvertintas animacijos kūrėjas sako, jog šedevro dar nėra sukūręs, bet tikisi anksčiau ar vėliau sukurti tai, kas galėtų pritrenkti pasaulį.

Laidą parengė Einaras Eringis ir Birutė Grašytė