Dešimtys tūkstančių Rusijos gyventojų Maskvoje bei kituose Rusijos miestuose dalyvavo „Taikos marše“ – protesto akcijoje prieš Rusijos agresiją Ukrainoje, praneša Unian.net.

Daugelis protestuotojų, išreikšdami solidarumą su Ukraina, prisisegė prie drabužių mėlynai geltonas juosteles, nešė Ukrainos ir Rusijos vėliavas, taip pat ir skirtingų Rusijos opozicinių partijų bei judėjimų atributiką.

Užrašai ant plakatų reikalavo: „Karui ne!“ „Rankas nuo Ukrainos“, „Atleisk man Ukraina“, „Putinui reikalingi vergai ir priešai, Rusijai jų nereikia, motinoms nereikia karstų“.

Buvo nešami Rusijos karių, žuvusių Donbaso teritorijoje, portretai. Mitingo dalyviai dainavo Ukrainos himną, skandavo: „Nereikia karo“, „Šlovė Ukrainos didvyriams“!

Kaip UNIAN pranešė anksčiau, prieš maršo pradžią policija sustiprino saugumo priemones. Visi mitingo dalyvių buvo patikrinti metalo detektoriumi. Ore virš mitinguotojų patruliavo policijos sraigtasparnis.

Pasak Rusijos vidaus reikalų ministerijos pareigūnų, kurie atliko demonstrantų patikrą metalo detektoriumi, pro juos praėjo apie penki tūkstančiai žmonių.

Tuo tarpu Rusijos politikas Borisas Nemcovas teigė, kad, jo vertinimu, norinčiųjų dalyvauti marše skaičius siekė 100 tūkstančių, tačiau ne visi jie sugebėjo patekti į mitingo vietą. Daugybė žmonių liko stovėti už pertvarų, atvyko ištisos šeimos, net su mažamečiais.

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka