Ketvirtadienį Vilniuje intelektinės nuosavybės ekspertai iš visos Europos susirinko į regioninę konferenciją „Patentinės apsaugos sistemos pokyčiai Europoje“. Šiemet šis tarptautinis renginys, kurį organizuoja Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras (VPB) bendradarbiaudamas su Europos patentų tarnyba (EPT), skirtas paminėti Lietuvai svarbioms sukaktims.

„Prieš du dešimtmečius Lietuva ir Europos patentų organizacija (EPO) pasirašė bendradarbiavimo sutartį ir įžengė į naują intelektinės nuosavybės apsaugos etapą. Šiemet taip pat sukanka 10 metų nuo to laiko, kai Lietuva prisijungė prie Europos patentų konvencijos (EPK) – pagrindinio dokumento, reglamentuojančio intelektinės nuosavybės apsaugą Europoje“, – sako VPB direktoriaus pavaduotojas Žilvinas Danys.

Didžiausias dėmesys konferencijos metu skiriamas patentinės apsaugos pokyčiams Europoje ir naujai bendrojo Europos patento sistemai – aktualiausiai naujienai Europos išradėjams ir patentų savininkams. Konferencijos dalyviai taip pat turi galimybę dalyvauti diskusijoje „Europos patentų apsaugos pokyčiai“ su Lietuvos ir užsienio patentų teisės ekspertais.

„Džiaugiamės, kad konferencija padeda užmegzti ir sustiprinti bendradarbiavimo ryšius su Europos nacionalinių patentų tarnybos ir Europos patentų tarnybos atstovais, taip pat pasidalyti naujausiais nacionalinių patentų sistemų laimėjimais. Šiemet konferenciją galime drąsiai vadinti regionine – pranešėjų gretas papildė svečias iš Moldovos“, – pasakoja VPB direktoriaus pavaduotojas Ž. Danys.

Konferencijoje „Patentinės apsaugos sistemos pokyčiai Europoje“ pranešimus apie vykstančius ir būsimus Europos patentų sistemos pokyčius skaitys du Europos patentų tarnybos atstovai – Europos ir tarptautinio bendradarbiavimo vykdantysis direktorius F.-R. Hannart ir tarptautinės teisės ekspertas S. Luginbuehl.

Lietuvos narystės Europos patentų konvencijoje apžvalgą pristatys VPB direktoriaus pavaduotojas Žilvinas Danys. Europos patentų instituto prezidentas T. Tangena apžvelgs Europos patentų patikėtinio vaidmenį. Apie vieningą patentų teismą pasakos Švedijos Teisingumo ministerijos Intelektinės nuosavybės ir transporto teisės skyriaus direktoriaus pavaduotojas C. Almberg. Savo šalių patentų sistemos patirtimi dalysis svečiai iš Lenkijos ir Moldovos.

Paskutinėje renginio dalyje M. Bieliūnas, „Microsoft“ kovos su nelegalia programine įranga grupės vadovas Baltijos šalims, pristatys pranešimą apie intelektinę nuosavybę debesų kompiuterijoje, o įmonės „Lukasluk“ technikos vadovas J. Vilimas pasakos apie inovatyvų Lietuvoje sukurtą produktą „TableAir“.

Konferencijos metu taip pat bus aptariamos Europos patentų galiojimo teritorijos plėtros perspektyvos, ES bendros patentų sistemos įgyvendinimo aktualijos, pristatyta Bendro patentų teismo Šiaurės-Baltijos regioninio skyriaus veikla, įvertintos automatinio vertimo galimybės ir pažanga rengiant su patentine apsauga susijusius dokumentus.

Rengėjų informacija