„Versmės“ katalikiškoji gimnazija penktadienį dalyvavo pirmajame „Gelbėkit vaikus“ solidarumo bėgime.

Kiekvienas solidarumo bėgimo dalyvis gavo „bėgiko kortelę“, kurioje surašė savo rėmėjų sąrašą. Bėgimo remėjų ieškojo kiekvienas mokinys: jais galėjo tapti tėveliai, giminės, o vyresnėse klasėse jau yra šiek tiek dirbančių mokinių, remiančių vieni kitus. ƒ„Mums tai yra aukojimo kultūros ugdymas. Tai savotiškas modernus pasninkas: pranokstu save bėgdamas ir ieškau, kas už mano pastangas galėtų paaukoti kažkokia kilnia intencija“, – teigė direktorės pavaduotoja Danguolė Gervytė. Mokytojai taip pat aukojo lėšas ir bėgo patys – beveik 50 mokytojų. Solidarumo bėgime taip pat dalyvavo vaikai, turintys judėjimo negalią, jiems bus skirta speciali trasa. Taip iš viso susirinko apie 500 bėgikų.

„Šią iniciatyvą pasiūlė Kūno kultūros mokytoja Irutė Juršėnaitė, vėliau prisijungė kiti kūno kultūros mokytojai, sielovados grupė. Labai entuziastingai pritarė ir pati bėgo mokyklos direktorė Violeta Ališauskienė, – pasakojo Danguolė Gervytė. – Tiek mokytojams, tiek vaikams reikėjo suprasti, kaip vyksta solidarumo bėgimai, kaip ieškoma rėmėjų, kam to reikia. Todėl tai matome ne tik kaip pagalbą Zambijos vaikams, bet ir pagalbą mums patiems: mes mokomės aukoti ir pasiaukoti dėl kitų. Juolab, kad mūsų mokykla per 20 gyvavimo metų yra patyrusi daug žmonių gerumo, ne kartą esame gavę paramą  rinktų iš aukotojų Lietuvoje ir užsienyje. Kaip sako direktorė – tai yra gerumo estafetė.“

Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ inicijuotame bėgime surinktos lėšos bus skiriamos padėti Lietuvos vaikų dienos centrus lankantiems vaikams ir Zambijos Mikutos kaimo mokyklos įkūrimui.

Evgenios Levin nuotraukos