Evgenios Levin nuotrauka

Temperatūrai lauke krintant į minusą, rašau šiltai įsitaisęs šiapus Bernardinai.lt langų. Praėjusios savaitės kronikoje minėti skirtingų sričių kultūriniai įvykiai.

Dailės žinovai galėjo apsilankyti Kazimieros Zimblytės ankstyvosios kūrybos parodos atidaryme Nacionalinėje dailės galerijoje. Galbūt kas nors spėjo nuvykti ir į Kauno rajone esantį Raudondvario dvaro muziejų, kur sulig paskutine rudens diena baigta rodyti dviem siurrealistams – S. Dali ir R. Magritte – skirta ekspozicija.

Literatūros akcentai praėjusią savaitę buvo įvairialypiai: nuo šventinių, kurių bene svarbiausias – Lietuvių literatūros ir tautosakos institute Vytauto Kubiliaus premija įteikta literatūros kritikui Marijui Šidlauskui, o minėto instituto vadovas, literatūros tyrinėtojas Mindaugas Kvietkauskas parašė jautrų straipsnį apie poetės Salomėjos Nėries gyvenimo ir kūrybos vertinamuosius kontekstus.

Architektūros ir kultūros paveldo sampratoms praplėsti turbūt labiausiai tinka organizuojami pokalbių ciklo „Koks miestas?“ susitikimai, kuriuose dalyvauja žymūs kvietiniai šių sričių specialistai.

Taip pat prasmingą edukacinę funkciją atlieka straipsniai apie Vilniaus gatvių pavadinimų netolimą, bet kiek ir primirštą istoriją.

Kinas įkliuvo į politikų galios laukuose spendžiamus spąstus: sostinės kino teatras „Skalvija“ įrašytas į privatizuotinų pastatų sąrašą. Sukrutusi kino mėgėjų ir pilietiškai angažuotų žmonių bendruomenė siekia atšaukti šį sprendimą.

Įdomus ir verstinis pokalbis su kino režisieriumi Xavieru Dolanu.

Muzikoje – apibendrinamasis žvilgsnis iš keturių asmenų perspektyvos į pasibaigusį šiuolaikinės muzikos forumą „Gaida“. Taip pat dėmesio vertas išsamus pokalbis su vokaliste Indre Jurgelevičiūte ir choro „Jauna muzika“ vadovu, programos iniciatoriumi Vaclovu Augustinu. Egzotiškesnių melodijų mėgėjai gali išgirsti Mongolijos šamanus, Domantas Razauskas pristato indie roko atlikėją Arielį Pinką, o patriotiškiau nusiteikę  turbūt nudžiugs radę Ievos Narkutės naujojo albumo recenziją.

Scenos menų naujienų kaleidoskope būtinai turi suktis žinia apie oratorijos „Juditos triumfas“ premjerą, o Jurga Lūžaitė-Kajėnienė atveria savąsias patirtis, atsiradusias iš ėjimo į teatrą su šeima. Publikacijų cikle „10+1“ šį sykį pristatomas aktorius Ferdinandas Jakšys.

Pačiai pabaigai – išsami literatūros tyrinėtojos Gitanos Vanagaitės recenzija rašytojos Vandos Juknaitės ir fotografo Baltėno knygai.

Yra gyvenime dalykų, ties kuriais tegali nuščiūti. Ko gero, gruodžio pradžia tam tinkamas metas...