E. Daciūtė ir R. Kaper. Meškių istorijos. Lubinų labirintas. – Vilnius: Tikra knyga, 2014. 60 p.

Kartais nutinka taip, kad žmonės, gyvenę visai netoli vienas nuo kito, tame pačiame mieste, susitinka tada, kai juos skiria tūkstančiai kilometrų, tačiau jungia bendra svajonė. Taip nutiko ir knygos „Meškių istorijos. Lubinų labirintų“ kūrėjoms Evelinai Daciūtei ir Rasai Kaper. Susipažinusios beveik prieš dešimtmetį darželyje, į  kurį vedė savo vaikus, vėl susitiko, kai jas skyrė jūros ir vandenynai. R. Kaper gyveno, siuvo meškiukus ir juos piešė Olandijoje,  E. Daciūtė svajojo apie istorijų pasakojimą Kinijoje. Pavasarį pradėtos kurti istorijos sugulė į knygą.

„Mums patiko tai, ką darome, mėgavomės kūrybiniu procesu ir džiaugiamės, kad mumis patikėjo“, – šeštadienį susirinkusiems į pristatymus Vilniuje ir Kaune sakė naujosios knygos vaikams autorės. Į renginį mažieji skaitytojai rinkosi nešini savo mylimais meškiukais, kurie čia pat buvo vaišinami šventėmis kvepiančiais sausainiais. Pristatymą nuotaikingai vedęs dailininkas Rimas Valeikis įtikino vaikus nors trumpam patiems virsti meškiais, atsidurti tose pačiose situacijose, kokias teko išgyventi ir patiems knygos veikėjams.

Meškių istorijos

Meškių istorijos

Knygoje „Meškių istorijos. Lubinų labirintas“, kuri skirta 4-9 metų vaikams, yra šeši pasakojimai apie svarbius dalykus. Istorijų veikėjams meškiams nutinka tokių dalykų, su kokiais susiduria ir vaikai: jie išgyvena baimę, sužino, kaip ją įveikti, klysta, taiso savo klaidas, mokosi dalintis, draugauti, patys ar padedami kitų sprendžia iškilusius klausimus. Knygoje atiduota ir savotiška duoklė šalims, kuriose gyvena naujosios knygos autorės: viena istorijų yra olandų pasakos, kita – kinų pasakojimo motyvais.

Knygą „Meškių istorijos. Lubinų labirintas“ išleido leidykla „Tikra knyga“, kurios specializacija – originalių, autorinių knygų leidyba. Didžiausią dėmesį leidykla skiria vaikų leidiniams.

Tai, kas vyksta tavo gyvenime, galbūt jau yra atsitikę meškiui? Gal ir tu bijai nakties ir tamsos, gal ir tau nutinka stebuklingų įvykių, kuriais suaugę nė už ką nepatikėtų, galbūt jautiesi šiek tiek kitoks ir tau truputį dėl to neramu? Nebijok. Tu nesi vienas. Didžiojoje girioje Tai, kas vyksta tavo gyvenime, galbūt tokių daug.