Gruodžio 19 d. (penktadienį) Bernardinai.lt redakcijoje buvo iškilmingai apdovanoti visą Lietuvą apėmusio piešinių konkurso „Skaitau knygą ir piešiu laureatai“. Piešinių konkursui atsiųsta darbų iš daugiau kaip 50 Lietuvos ugdymo įstaigų: mokyklų, darželių, progimnazijų, gimnazijų, taip pat atskirai savo piešinius siuntusiųjų. Iš viso sulaukėme virš 400 piešinių.

 Cupės ir Zupės apdovanojimai

Priminsime, kad Bernardinai.lt rudenį su S. Laurenčikaitės ir J. A. Brantingo knyga „Cupės ir Zupės gyvenimas bei nepaprasti nuotykiai“ aplankė 6 skirtingose Lietuvos vietovėse esančias mokyklas – Druskininkuose, Varėnoje, Lazdijuose, Vilniuje, Kapčiamiestyje... Su vaikais ir mokytojais kalbėjomės apie knygas, pasakų vertę, kartu kūrybinėse dirbtuvėse piešėme knygos herojes – museles Cupę ir Zupę. Susitikimų metu dvylikametis Jarlas, knygos „Cupės ir Zupės gyvenimas bei nepaprasti nuotykiai“ dailininkas pasakojo, kaip jis piešia, iš kur semiasi idėjų, su vaikais dalijosi patarimais, kaip nupiešti skirtingos nuotaikos darbus.

Cupės ir Zupės apdovanojimai

Į „Skaitau ir piešiu“ konkursą pakvietėme įsitraukti ir visas Lietuvos  mokyklas. Tiesą sakant, rezultatas tikrai nustebino – sulaukėme daugybės piešinių: skirtingo amžiaus vaikų (jauniausia konkurso dalyvė – 2 metų, vyriausias dalyvis – 16 metų), pieštų skirtingomis technikomis (pradedant pieštuku flomasteriais, baigiant guašu, akrilu, koliažais), įvairaus formato. Tiesą sakant, sulaukėme darbų ir iš Austrijos – tad konkursą drąsiai galime vadinti tarptautiniu.

Cupės ir Zupės apdovanojimai

Nugalėtojus rinko komisija, kurią sudarė viena knygos „Cupės ir Zupės gyvenimas bei nepaprasti nuotykiai“ autorių Silvija Laurenčikaitė, VDA profesorius dailininkas Arvydas Šaltenis ir Bernardinai.lt redaktorė Jurga Lūžaitė-Kajėnienė.

Cupės ir Zupės apdovanojimai

Pirmąją vietą už originalų dviplanį darbą pelnė Biržų raj. Pabiržės pagrindinės mokyklos šeštokė Aistė Drevinskaitė. Antrąją vietą komisija skyrė Šiaulių Didždvario gimnazijos mokinei Ievai Jankutei (mokytoja J. Ratnikienė) už itin harmoningą darbą pieštukais. Taip pat paskirtos dvi III-iosios vietos: Panevėžio raj. Velžio gimnazijos pirmokei Ugnei Daunoraitei (mokytoja Vaida Vaitkevičienė) ir S. Daukanto progimnazijos trečiokui Justui Lapinskui. Du paskatinamieji diplomai įteikti Raseinių l/d „Liepaitė“ „Smalsučių“ grupės penkiamečiui Nagliui Zaicai (auklėtoja Daiva Pupštienė) ir Vilniaus „Saulės“ privačios gimnazijos penktokui Lukui Jokubauskui (mokytoja Irena Baltakienė).

Cupės ir Zupės apdovanojimai

Gruodžio 19 val. atvykusieji dalyvavo ekskursijoje „Musių keliu“ ir aplankė knygos herojų Cupės ir Zupės Vilniuje lankytas vietas: Aušros Vartų Dievo motiną, Vilniaus Rotušę, Senamiesčio takais nukeliavo iki Gintaro muziejaus bei galiausiai atkeliavo į Bernardinai.lt redakciją atsiimti diplomų bei suvalgyti torto.

Cupės ir Zupės apdovanojimai

Labai dėkojame visiems, kurie dalyvavo konkurse ir savo originaliais darbais atgaivino pasakos herojes, suteikė joms naujų spalvų, charakterio niuansų bei savaip pažvelgė į skaitytą knygą.

Dalinamės baigiamojo renginio akimirkomis ir vaikų piešiniais.

6 nugalėtojų darbai. Bernardinai.lt nuotrauka
Bernardinai.lt nuotrauka
Bernardinai.lt nuotrauka
Bernardinai.lt nuotrauka