Indianos valstija sulaukė tikros kritikos lavinos, kai praėjusią savaitę priėmė dokumentą, kuriame išplečiamos religinės laisvės. Pataisų iniciatoriai tvirtina, kad jie neketina nieko diskriminuoti, tačiau siekia didesnės laisvės žmonėms gyventi pagal savo religinius įsitikinimus. Jie tvirtina, kad pirmiausia gina privačius verslininkus, kuriems dažnai būdavo pateikiami ieškiniai dėl seksualinių mažumų diskriminacijos. Pavyzdžiui, jei jie atsisakydavo teikti kokias nors paslaugas, motyvuodami savo religiniais įsitikinimais. Praktiškai tai reiškia, kad floristai, fotografai ir konditeriai gali atsisakyti priimti užsakymus iš gėjų vestuvių, nebijodami už tai susilaukti baudų.

Vienalytės santuokos yra įteisintos 36 JAV valstijose, taip pat ir Indianoje. Pataisų kritikai tvirtina, kad  religijos laisvės išplėtimas prieštarauja pamatinėms žmogaus teisėms. Tačiau tokią kritiką griežtai atmeta Indianos gubernatorius, tvirtindamas, kad pataisomis siekiama ne ką nors apriboti, bet tik apsaugoti  žmones nuo perteklinės valstybės priežiūros.

Reaguodamas į tokias pataisas, aktyvistas Bilas Levinas oficialiai įregistravo Pirmąją kanapių bažnyčią. Viena iš jo sugalvotos religijos dogmų – kanapė yra šventa. Bažnyčia nesirengia prekiauti marichuana, tačiau jos steigėjas tvirtina, kad, jei būtų neleidžiama jos nariams rūkyti marichuaną, kurišiaip uždrausta Indianoje, tai esą būtų rleiginės laisvės pažeidimas.