Įsivaizduok tokį pasaulį, kuriame tu neturi facebook’o paskyros, negali like’inti, rašyti komentarų, skelbti savo nuotraukų ar nuotaikų. Kuriame tu nei karto nebuvai atsivertęs Delfi ar google. Nei kompiuterio neturi, nei telefono... Ir televizoriaus niekada nematei. Nevažiavai automobiliu, nesikratei dviračiu per žvirkelį, nesisukai karuselėse. Neragavai ledų, nevalgei kotletų, net nežinai, kas yra cocacola ar kava... Nevaikščiojai miesto gatvėmis. Nebuvai kaime. Nematei nei arklio, nei vištos. Ir net balandžių nematei. Nei varnų, nei žvirblių.. Nei šuns, nei katės... Nesušlapai lietuje, nebraidei po balas, negulėjai sniege ir nečiaužei ant ledo... Nesimaudei jūroje ir ežere, nebandei plaukti prieš upės srovę. Nematei ne tik giedro, bet net ir apsiniaukusio dangaus. Neprisimerkei prieš saulę. Nejautei vėjo gūsių. Nėjai į mokyklą, nedraugavai, nemylėjai, neapkabinai...  Neskaitei Dostojevskio, Šekspyro ir net “Pepės ilgakojinės” rankose nelaikei. Neišsiaiškinai, kad Žemė apvali, o žvagždės labai toli. Nematei šypsenų, nesijuokei, nepravirkai. Neprisiminei nei vieno anekdoto, nesakei eilėraščių, nekalbėjai sąmonių, nesamonių ir nei karto nepamelavai. Negirdėjai nei popso, nei klasikinės muzikos, net skalbimo mašinos ūžesio neišgirdai. Nieko nenupiešei, neišsprendei jokio uždavinio ir nei vienos raidės neparašei. Neužuodei vandens ar dūmų kvapo. Net nei karto neįkvėpei... Nei vienos minties nesumąstei... Visas pasaulis buvo, o tavęs jame – ne. Tu neturėjai savo gyvenimo, negavai savo dalies Būtyje...

Įsivaizduoji tokį pasaulį?

Jis galėjo būti toks, jei tavo mama arba tėtis būtų sukūrę “lygiai tokią pačią”, bet vienalytę “šeimą”. Juk, moderniai šnekant, - svarbu, kad du suaugę žmonės myli vienas kitą ir tiek, o galimybė gimdyti vaikus šeimos esmės nekeičia.

 “Šeima”, meilė ir visas pasaulis būtų beveik „lygiai toks pat“, tik tavęs jame nebūtų. Tokia neesminė smulkmena...

Net šiuolaikiškiausios dirbtinio apvaisinimo technologijos neleidžia pradėti žmogiškos gyvybės iš vienos lyties asmenų gametų. Visi milijardai pasaulio žmonių gimė, gyveno ir gyvena iš priešybių vienybės - skirtingų lyčių susijungimo - stebuklo.  Ir aš taip atsiradau, ir tu.