Jauna baltarusių tapytoja Volga Shcherbinskaya jau įpusėjo savo paveikslą. Ričardo Šileikos nuotrauka

Tik vakar pakilia nuotaika, gausingais įvairaus meno parodų atidarymais, muzikinės poemos „Miške“ skambėjimu gatvėse, namuose, įstaigose, kavinėse, mokyklose, viešbučiuose, sanatorijose, muziejuose Druskininkų mieste visuotinai švęstas Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 140-asis gimtadienis.

Vilniaus menininkas Marius Abramavičius į Vijūnėlio parko dangų net kelioms valandoms pakėlė dideliausią aitvarą – M. K. Čiurlionio 1909 metais tapyto paveikslo „Angelas (Angelo preliudas)“ kopiją.

O štai tarptautinio tapytojų plenero „M. K. Čiurlionio dienos“ dalyviai iš Latvijos, Izraelio, Lenkijos, Baltarusijos ir Lietuvos ta proga spėjo nutapyti jau ne po vieną kūrinį. Tapytojų sambūvį kiekvieną rugsėjį organizuoja Druskininkų dailininkų grupė „3X“. Šiosios grupės vadovas Andrius Mosiejus su savo ištikimaisiais bendraminčiais Silva Jakavoniene ir Alfonsu Šuliausku vasaros pabaigose vis pasibeldžia į ištikimosios mecenatės gydytojos Violetos Kaubrienės kabineto duris. Ir durys jiems visada yra atveriamos. 3X menininkai sutinkami su nuoširdžiausia šypsena.

Plenerininkai Volga Shcherbinskaya, Sandra Sabīne Jaundaldere, Ela Karavanova ir Boris Karavanov, Valerij Baida ir Maija Jakoviča, Krystyna Wantuch, Anna Greszczyńska - Nowińska, Genovaitė Skrabulienė, Ieva Bunokaitė saugiai, draugingai ir sočiai gyvena sanatorijos „Draugystė“ viloje „Nykštukas“. Ir - bekompromisiškai susikalba šiais laikais Europoje neįprasta ir nemadinga rusų kalba.

Rugsėjo 29-ąją 17 valandą „Mažojoje galerijoje“ bus atidaryta plenero „M. K. Čiurlionio dienos“ visų sukurtų meno darbų paroda.