Jau trečius metus iš eilės organizuojama pilietinė akcija ,,Renkuosi gyvybę“, kurios metu visos Lietuvos žmonės kviečiami uždegti po žvakutę pernai dėl abortų negimusiems kūdikiams. Akcija visoje Lietuvoje vyks tą pačią dieną ir tą pačią valandą – spalio 29 d. (ketvirtadienį) 19 val.

19 val. Vilniaus Rotušės aikštėje iš tūkstančių žvakučių sužibs kūdikis motinos įsčiose, siekiant parodyti, kokia svarbi kiekviena gyvybė – tiek vaikučio, tiek motinos, abejojančios dėl gimdymo.

Akcijoje dalyvaus jos įkvėpėjos ir organizatorės – Laisvos visuomenės instituto vadovė Kristina Zamarytė-Sakavičienė, viena iš LVI steigėjų Toma Bružaitė ir Krizinio nėštumo centro vadovė Zita Tomilinienė.

Rotušės aikštėje žvakutes už abortuotus kūdikius uždegs ir žinomi Lietuvos žmonės: populiarus TV laidų vedėjas Rimas Šapauskas, kiti pramogų, politikos ir verslo pasaulio atstovai.  

„Mes stebimės sunkiais nusikaltimais, kurie įvykdomi karų metu kiekvieną dieną. Tačiau mes visiškai pamirštame, kad taip pat vyksta karas prieš negimusią gyvybę, kuri net negali apsiginti“, - sako akcijos „Renkuosi gyvybę“ ambasadorė,  aktorė Dalia Michelevičiūtė.