Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, trečiadienį susitikęs su vizito į Lietuvą atvykusiu Ukrainos Prezidentu Petro Porošenka, išreiškė tvirtą Lietuvos paramą Ukrainai.

„Ukraina – svarbi Lietuvos partnerė. Lietuva remia Ukrainos nepriklausomybę, laisvę ir teritorinį vientisumą. Niekada nepripažinsime Krymo okupacijos ir aneksijos“, – sakė premjeras.

Kaip susitikime pažymėjo  Ministras Pirmininkas, sankcijos Rusijai turi būti pratęstos tol, kol Maskva visiškai neįgyvendins savo įsipareigojimų pagal Minsko susitarimus. Europos Sąjungos (ES) ir Rusijos suartėjimas, greta kitų sąlygų, galimas tik Rusijai pakeitus savo agresyvią poziciją Ukrainos atžvilgiu ir visai iš jos pasitraukus.

Pokalbyje su Ukrainos vadovu Ministras Pirmininkas kalbėjosi apie jos pasirengimą įgyvendinti Laisvosios prekybos susitarimą su Europos Sąjunga, kuris kartu su Asociacijos sutartimi įsigalios nuo 2016 metų pradžios. „Tai neabejotinai suaktyvins prekybą tarp Ukrainos ir ES, taip pat tarp Ukrainos ir Lietuvos ir paskatins dvišalį ekonominį bendradarbiavimą“, – teigė Vyriausybės vadovas.

Premjeras taip pat informavo, kad politinės ir ekonominės pagalbos Ukrainai klausimus neseniai aptarė su Europos Komisijos Pirmininku Jeanu Claude‘u Junckeriu ir pabrėžė, kad Lietuva yra Ukrainos rėmėja visuose tarptautiniuose forumuose ir susitikimuose.

Ukrainos Prezidentas padėkojo už Lietuvos teikiamą dvišalę ir daugiašalę humanitarinę pagalbą Ukrainai. Nuo 2014 m. Lietuvoje priimta gydytis daugiau kaip 100 sužeistųjų, visiems mokslo metams priimta mokytis 30 vaikų iš nuo karo nukentėjusių regionų. Teikiama pagalba per specializuotas Jungtinių Tautų agentūras ir Raudono Kryžiaus organizaciją.

„Esame pasiryžę ir toliau tęsti įvairiapusės pagalbos teikimą, reaguodami į iškylančius humanitarinius iššūkius. Taip pat Lietuva yra pasirengusi toliau vykdyti nuoseklią ekspertinės pagalbos teikimo Ukrainai politiką susisiekimo, energetikos ir kitose srityse. Raginame ir kitas šalis sekti Lietuvos pavyzdžiu“, – sakė premjeras A. Butkevičius.

Premjeras paragino Ukrainą tęsti reformas ir pažymėjo, kad Lietuvos institucijos ir verslas pasirengę dalytis patirtimi, siekdami padėti Ukrainos verslui harmonizuoti teisinio reglamentavimo bazę ir suderinti standartus su ES reikalavimais, kurie yra būtini patekti į milžinišką Europos rinką. Sėkmingam šalies ekonomikos vystymuisi taip pat būtina efektyvi ir skaidri valstybės įstaigų veikla.

Susitikime taip pat tartasi, kaip aktyvinti dvišalius ekonominius ryšius, aptarti bendradarbiavimo klausimai transporto, energetikos ir kitose srityse.