Sausio 30-ąją, minėdami „Šeimos dieną”, Romoje, Circus Maximus aikštėje, susirinko tūkstančiai italų, protestuodami prieš tos pačios lyies civilinių sąjungų įteisinimą, dėl kurio Italijos parlamente bus balsuojama po savaitės.

Jei šis įstatymas bus priimtas, jis garantuos tos pačios lyties poroms, o taip pat nesusituokusioms priešingų lyčių poroms tokias pat teises kaip ir susituokusioms skirtingų lyčių poroms.

Viena iš šių teisių leis tos pačios lyties partneriui įsivaikinti jo partnerio vaiką.

Šiandien Italijoje tos pačios lyties partneriai  neturi tokių pat teisių kaip skirtingų lyčių poros.

„Italija – viena iš nedaugelio Vakarų šalių, vis dar tam besipriešinančių“, - pareiškė „Šeimos dienos” organizatorius Massimo Gandolfini.  „Neturėdama ribų mūsų visuomenė išprotės”, - kalbėjo jis susirinkusiems protestuotojams, laikantiems plakatus, kurių dauguma ragino apginti vaiko teisę į motiną ir tėvą.

Įstatymas suteikti lygias teises tos pačios lyties partnerystėms buvo užregistruotas Italijos parlamente 2015 m. spalio 7 d.

Dabartinis Italijos premjeras Matteo Renzi jau seniai kalbėjo apie savo ketinimus legaliai pripažinti tos pačios lyties sąjungas.

Arkivyskupas Giancarlo Maria Bregantini, atvykęs su savo vyskupijos nariais, kalbėjo, kad šio susibūrimo žinia, jog santuoką sudaro vyras ir moteris, yra „labai giliai įsišaknijusi italų širdyse, ir ji pagaliau buvo pažadinta gurpės drąsių pasauliečių.”

Dieną prieš eitynes grupės „Anonymous” Italijos atšaka įsilaužė į oficialų „Šeimos dienos 2016” puslapį, kur paslkelbė įrašą „Stop homofobijai: Meilė yra Meilė”.

Italijos senatas tikisi galutinio balsavimo, suteiksiančio teisinį statusą tos pačios lyties poroms, vasario viduryje.

Parengta pagal Catholic News Agency