Į kelionę šio žurnalo puslapiais kviečia Popiežiaus Pranciškaus laiškas jaunimui, kuriame Popiežius drąsina plaukti prieš srovę, nes būtent tai ir yra mūsų pasirinkto kelio stebuklas. Kiekvienas esame svarbūs ir reikalingi šio pasaulio pasikeitimui – jis privalo tapti užuovėja taikai ir meilei. Ar esi pasiryžęs imtis iniciatyvos?

Man taip patinka laisve spindinti naujų metų pradžia! Jau pasitikome dvidešimt penktąją Laisvės gynėjų dieną, o tuoj tuoj, nedrąsios saulės ištirpdytais takeliais atlinguos Vasario 16-oji ir Kovo 11-oji. Esame maži, bet turime, kuo didžiuotis. Simboliška, jog ir prof. Landsbergis Sausio 13-osios minėjime kvietė išmesti iš po užančių tą abejingumą, kurį vis dar nešiojamės, nes kitaip nerasime kelio vienas kito link...

Vytautas Sinica klausia ar religijos laisvė yra katalikų skydas nuo sekuliarios valstybės, ar peilis sau į nugarą, Gabrielius Klimenka analizuoja fanatizmo priežastis, o Donatas Puslys dalijasi Izraelio rašytojo Amoso Ozo mintimis apie tai, kas yra fanatikas ir teigia, jog tikintysis yra pašauktas priešintis pasaulyje kerojančiai neteisybei – pasyvaus ašarojimo neužtenka.

Manote, kad žodžiai viskas įmanoma, jei pakankamai trokšti, skamba pernelyg idealistiškai ir nuvalkiotai? Kviečiame susipažinti su žmonėmis, kurie privers vėl jais patikėti: Gedvile Diržiūte, nuo gimimo kurčia mergina, nenustojančia siekti savo svajonių, visuomeninės jaunimo organizacijos „Krantas“ nariais Viktorija, Viliumi ir Egle, kurie papasakos, kuo gyvena Plungės jaunimas, bei su Morta Jonynaite, kuri, iškart po mokyklos baigimo iškeliavusi į paslaptingąją Islandiją, laužo stereotipą, jog metai be studijų – veltui praleisti.

Beje, ar žinojot, kad prieš 120 metų, sausio pradžioje gimė Steponas Darius? Jei viskas, ką esate girdėję apie šį žmogų, yra tai, jog jis, kartu su Stasiu Girėnu, vieni pirmųjų visame pasaulyje perskrido Atlanto vandenyną, turite puikią  progą praplėsti žinias – Gytis Ramoška kviečia artimiau susipažinti su tautos didvyrio šeima ir gyvenimu.

Vis pagalvoju, kad tikėjimas tikrai ne silpniesiems – nuolat esame kviečiami priešintis, plaukti prieš srovę, kovoti už teisingesnį pasaulį. Ir visai nebūtina garsiai šaukti – didžius darbus galima daryti ir tyliai: „Tegu vaikas padeda vaikui, žmogus žmogui ir gyvenimas bus apgintas“, – sako prof. V. Landsbergis.

Būkime tvirti, nepalaužiami, bet artimi vienas kitam, kad abejingumo ir drungnumo būtų kuo mažiau. Beje, Popiežius Pranciškus tvirtina, kad Gailestingumo metai – nuostabus vakarėlis, į kurį esame kviečiami visi be išimties. Tad tegul mūsų šypsenos būna plačios, o širdys džiūgauja! Juk šventė turi būti linksma, ar ne?!

Žurnalą įsigyti galite ČIA.