Nuo vidurnakčio Sirijoje įsigaliojo paliaubos tarp Rusijos kariškių remiamos Damasko režimo kariuomenės ir pagrindinių sunitiškos opozicijos pajėgų. Principinį susitarimą dėl šių paliaubų pasiekę amerikiečiai ir rusai pripažįsta, kad sustabdyti karą nebus lengva.

Ketverius metus kruviną pilietinį konfliktą kenčiantys eiliniai Sirijos gyventojai labai norėtų, kad šimtus tūkstančių gyvybių nusinešęs karas baigtųsi, bet gerai žinodami komplikuotą padėtį šalyje didelio optimizmo nerodo.

Net ir paliaubų išvakarėse Rusijos karo lėktuvai toliau bombardavo strategiškai svarbaus Sirijos pramonės centro Alepo apylinkes.

Damasko režimas skuba išplėsti savo įtakos zoną už jų kontroliuojamos pakrantės zonos, bet Sirijos gilumoje didžioji dalis gyventojų yra sunitai, o jiems šiitiškas Basharo al-Assado alavitų mažumos režimas labai nepatinka.

Saudo Arabijos ir Turkijos remiami Sirijos sunitai sudaro tris ketvirtadalius šalies gyventojų, todėl Maskva ir Damaskas priversti labai rimtai įsiklausyti į pagrindinių Sirijos opozicijos rėmėjų pareiškimus, kad paliauboms žlugus, jos pasiryžusios gerokai rimtesnėms karinėms akcijoms, kad apgintų sunitų bendruomenes.

Būtent tokių veiksmų jau seniai siekia savo interesus šiaurės Sirijoje norinti apginti Turkija, o Saudo Arabijos bombonešių pasirodymas Turkijos pietuose rodo, kad abi šios karingos sunitiškos valstybės gali imtis rimtų karinių priemonių, kad būtų pažabotos Damasko ir jo rėmėjų Maskvoje ir Tehereane ambicijos. Taigi, rusai bus priversti derėtis dėl taikaus įtakos sferų Sirijoje pasidalijimo, nes priešingu atveju jie gali likti apsupti itin nedraugiškos ir gerai ginkluotos sunitų koalicijos. 

lrt