C-J. Forssen Ehrlin. Drambliukė, kuri norėjo užmigti/ vertė I. Būdvytytė. – Vilnius: Alma littera, 2016. 32 p.

Šių metų sausį ir mus pasiekė sensacija pasaulyje tapusi pirmoji šio autoriaus knyga, padedanti migdyti vaikus – „Triušelis, kuris norėjo užmigti“. Joje tiesiai šviesiai buvo parašyta – ši knyga užmigdys jūsų vaiką ir net buvo draudžiama ją skaityti šalia vairuojančių asmenų.

Mūsų šeimoje auga viena tokia niekaip greit negalinti užmigti būtybė. Taigi, išbandėme. Ir, tiesą sakant, turiu pasakyti, kad dažniausiai ši pasaka suveikia, be to, kai negali užmigti, dukra reikalauja būtent jos, matyt, jaučia šios knygelės raminantį, migdantį poveikį. O viskas gana paprasta – tiesiog autorius, remdamasis savo akademine patirtimi, praktinės psichologijos žiniomis ir raminamosiomis technikomis, aiškiai ir tiksliai nurodo, kaip skaityti, kokias intonacijas ar tempą naudoti, kada, siekiant užtikrinti atžalos įsitraukimą, įterpti vaiko vardą. Tokiu būdu knyga tampa įdomiu potyriu ne tik 3-7 metų vaikams, bet ir jų tėvams.

Dabar sulaukiame antrosios knygelės ta pačia – negalėjimo užmigti – tema. Šįkart pagrindinė veikėja yra drambliukė Elen, kuri prašo vaikučio, kuriam skaitoma ši knygelė, palydėti ją kelionėje iki lovytės, esančios kitoje stebuklingo miško pusėje. O kelionė bus ilga ir nepaprastai rami.

Pabaigoje knygos autorius pateikia keletą patarimų ir atsakymų į dažniausiai tėvų užduodamus klausimus, kurie susiję su šios knygelės skaitymu vaikams.