Lapkričio 14 d. rašytojai Jurgai Ivanauskaitei būtų sukakę 55-eri. Šia proga „Knygos teatras“ kviečia į spektaklio sukurto pagal rašytojos pirmąją knygą „Pakalnučių metais“ premjerą.

2012 metais įkurtas „Knygos teatras“ šiuo metu ypatingą dėmesį skiria naujai iniciatyvai – teatralizuotiems lietuvių literatūros autorių skaitymams. Tokiu būdu tarsi sinkretizuojamos dvi jau ir taip artimos meno rūšys – teatras ir literatūra. Žiūrovui pateikiami beveik autentiški kūrinių tekstai, išlieka galimybė pajusti kalbos grožį bei originalumą ir kartu dalyvauti kūrybiniame teatro procese, į kurį ypač įtraukia po skaitymų vykstantys aptarimai, jų metu žiūrovas pats interpretuoja literatūros kūrinį, pats tampa kūrėju ir dalijasi savo mintimis.

„Pakalnučių metai“ – pirmoji, 1985 metais pasaulį išvydusi, Jurgos Ivanauskaitės knyga. Novatoriški, savo laikmetį pralenkę, tuometinio socialinio gyvenimo skurdumui opoziciški jaunosios, tuomet dar tik aštuoniolikmetės, autorės tekstai buvo akinamas blykstelėjimas lietuviškosios literatūros padangėje. Šiandien jie atgimsta teatro scenoje.

„Manau, kad Jurgos Ivanauskaitės pirmosios novelės yra ypatingos – skambesiu, mintimis ir vaizdais. Jas skaitant fantazija nuneša tūkstančius kilometrų – į Rytus ir į sielą. O „Knygos teatras“ ir yra ta erdvė, kurioje tekstas yra svarbiausias, kur grožis perduodamas žodžiu, kad kiekvienas galėtų susikurti savo vaizdinį“, – sako spektaklio režisierė Virginija Kuklytė.

„Knygos teatro“ premjera „Pakalnučių metai“, skirta rašytojos Jurgos Ivanauskaitės 55-erių metų jubiliejui paminėti, vyks lapkričio 14 d. 18:30 val. „Vaidilos“ teatre (A. Jakšto g. 9, Vilnius). Papildomi spektaklio pristatymai – gruodžio 6 d. 14 val. (specialiai moksleiviams) ir 18:30 val.

Spektaklio „Pakalnučių metai“ kūrybinė grupė: aktoriai – Redita Dominaitytė, Aura Garmutė, Dalius Skamarakas, režisierė – Virginija Kuklytė, scenaristė – Milda Sokolovaitė, grafinis dizainas – Urtė Ramšaitė, scenografija – Urtė Rimkevičiūtė, scenos judesys – Sigutė Mikalauskaitė, dizainas – Justina Samčenkaitė, šviesa – Jonas Vološčenka, muzika – Laura Misiukevičiūtė ir Modestas Kapustinskas, projekto vadovė – Miglė Petronytė.