Naujasis premjeras Saulius Skvernelis „bomba“ pavadino mokytojams po streiko pavasarį buvusios Vyriausybės duotą pažadą nuo sausio panaikinti vadinamąsias atlyginimų koeficientų žirkles – tam reikėtų 35,4 mln. eurų papildomai, bet pinigai nenumatyti biudžete.

Pasak S.Skvernelio, naujoji Vyriausybė „nežiūrės valdiškai“ ir nesakys, kad pažadas – ne jų.

„Mes galime pasielgti, kad tai ne mūsų pažadas, bet to tikrai nedarome, mes ieškosime galimybių, kad mažiausiai uždirbantiems mokytojams jau 2017 metais tas įsipareigojimas, kuris buvo duotas ir nepadengtas pinigais, atsirastų. Gal ne ta apimtimi, kuria pageidaujama, bet jis tikrai atsirastų“, – antradienį žurnalistams Seime sakė S.Skvernelis.

Pasak premjero, dalis pedagogų profesinių sąjungų atstovų pokalbiuose dėl pažadų mokytojams nusiteikę pozityviai, bet ne visi.

„Vakar buvome susitikę su profesinėmis sąjungomis, dalis iš jų paliko konstruktyvių socialinių partnerių įspūdį, nes nori reformų, supranta, kad pinigai švietimo sistemoje neefektyviai išnaudojami, nori pokyčių, kiti, deja, mato tik viena – duokite tuos pinigus, tada bus gerai, jei neduosite, tada bus blogai“, – kalbėjo premjeras.

Didinti dalies mokytojų algas nuo 2017 metų sausio buvo numatyta Vyriausybės atstovų ir švietimo srities profesinių sąjungų kovo mėnesį pasirašytame susitarime dėl streiko nutraukimo.

Švietimo ir mokslo ministerijos skaičiavimu, norint nuo 2017 metų sausio pakelti pedagogų atlyginimų koeficientus iki per streiką sutartos ribos kitų metų biudžete reikia papildomai 35,4 mln. eurų be jame jau numatyto maždaug 24 mln. eurų didėjimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.