Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis Pagalbinio apvaisinimo įstatyme siūlo įteisinti embrionų donorystę.

Pagal politiko siūlymą, embriono donorystė būtų galima, kai abu partneriai yra nevaisingi. Donorystei būtų galima naudoti perteklinius embrionus, kurių naudoti nebeketina šeimos. Embriono atsisakymas būtų galimas ne anksčiau kaip praėjus dvejiem metams nuo pagalbinio apvaisinimo pradžios.

„Uždraudus sunaikinti žmogaus embrioną, lytinių ląstelių banke bus kaupiami bei saugomi ir tie embrionai, kurių sutuoktiniai (sugyventiniai) yra atsisakę, nes daugiau neplanuoja pagalbinio apvaisinimo procedūrų ar dėl kitų priežasčių. Būtų tikslinga šiuos embrionus leisti panaudoti kitų nevaisingų asmenų pagalbiniam apvaisinimui (embriono donorystei), taip pradėtai žmogaus gyvybei – embrionui – suteikiant galimybę toliau vystytis ir gimti“, – pasiūlymą argumentuoja R. Karbauskis.

Įsigaliojus įstatymui, kelis tūkstančius eurų kainuojančios pagalbinio apvaisinimo procedūros taps kompensuojamos valstybės. Priimant įstatymą daugiausia diskusijų kilo dėl to, ar riboti sukuriamų embrionų skaičių ir ar leisti juos šaldyti.

Pagal dabartinę versiją embrionų šaldymas leidžiamas, tačiau „valstiečiai“ siūlo įstatymu uždrausti jų naikinimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.