Paulius Saudargas

Paulius Saudargas yra Seimo narys, TS-LKD narys

Šventės įsuka mus lyg voveres į rūpesčių ratą, o juk kaip tik Adventas kviečia stabtelėti, susimąstyti, nuskaidrėti viduje. Kviečia sugrįžti į savo sielos dykumą, į tylą, į naktį, kur nėra nieko daugiau tik mes ir Aukščiausiasis.

Sustojus kasdienybės triukšmui imame girdėti svarbiausiąjį balsą, išnyrantį iš sąžinės gelmių. Imame girdėti nuogai paprastas esmes, svarbesnes už vyriausybių programas ir kitus kasdienybės „titanikus“. Kažkur giliai suskamba šv. Jono Pauliaus II: „Nebijokite!“ Baimė pančioja ir siaurina mūsų akiratį. Išsigandusiam ar ištiktam didelio streso žmogui pasireiškia tunelinis mąstymas, jis lyg baikštus kiškutis negeba matyti ir mąstyti plačiau, negeba vertinti konteksto.

Tokia, tik lėtinė negalia pasireiškia ir visuomenės mastu – pigios kultūros ir ultra-liberalios žiniasklaidos esame spraudžiami į rėmus, ne... ne stiliaus ar saviraiškos. Gali iki nuogumo būt laisvas savo formomis, išore, o savo dvasia?.. Tikintieji verčiami bijoti savo tikėjimo, verčiami palikti jį bažnyčiose ar virtuvėse, tarsi tikėjimas būtų lyg ta vakariečiams akį rėžianti burka.

Tikroji tolerancija ir tikroji laisvė ir yra krikščionybės esmė. Popiežius Pranciškus ragina: „Mūsų elgesys su kitais neturi būti lemiamas baimės, bet pasitikėjimo ir vilties, kuriuos mūsų atžvilgiu turi Dievas.“ Didžiausias iššūkis šioje žemėje yra nebijoti būti žmogumi. Juk apie tai ir šventų Kalėdų stebuklas, ta šiaudais kvepianti prakartėlių didybė, kelrodė žvaigždė, Kūčių vakarą suspindusi kiekvieno širdyje. Tai dieviškumo spindesys žmoguje. Gal iš mūsų daugiau nieko ir nereikia, tik neleisti baobabams iš Mažojo Princo planetos apkeroti šį prigimtinį spindesį. Spindesį, kurį tik užgimus apninka nuodėmės kerai, tu – žmogus. Tu – žmogus ir tu visą gyvenimą kovosi. „Būk kovotojas!“ – ragino Motina Teresė. Tu – dvasios karys, kurio užduotis išsaugoti dieviškumo spindesį, atsineštą į šį pasaulį. Kovosi dėl teisės numirti žmogumi ir išsinešti šį spindesį anapus. Gal todėl danguje tiek žvaigždžių. Tu – ne vienas. Sustok ir išgirsi kalbant žvaigždes, kurioms pavyko. Sustok ir išgirsi kalbant Jį.