Keli žodžiai apie A. Baukutės kvailą akibrokštą, apie tai, kas kaltas ir ką (ne)reikėtų bausti. Manau, kad yra du skirtingi dalykai, kuriuos reikėtų apibrėžti – formali prodiuserių ir laidos redaktorių atsakomybė, kai akibrokštas transliuojamas, nors laida buvo įrašyta ir tos vietos visuomenei rodyti nereikėjo.

Yra ir kita atsakomybė, kuri daug platesnė ir neturi nieko bendra su LRT vadovybe. LRT yra visuomeninis transliuotojas. Laidos dalyvių šūkavimai apie tai, kad Donskovas yra žydas, Baukutės idiotiška džiaugsmo išraiška fiurerio imitacijos forma liudija darsyk, kad nieko kitko tikėtis negalime. Visuomeninis transliuotojas netyčia į eterį paleido vaizdą, kuris parodo, kokia yra ne visuomeninio transliuotojo pozicija, o tai, kaip atrodo nemaža visuomenės dalis.

Jokie reikalavimai, kad kas nors dėtų ant stalo pareiškimus, neišspręs pagrindinės problemos – jis nepakeis tų skanduojančių „žydas, žydas“ reakcijų, nei atgrasys būsimas aktores reikšti džiaugsmą imituojant adolfėlius. Negaliu reikalauti kitokios reakcijos iš žmonių, kuriems „žydas“ tėra Užgavėnių kaukė ar fiurerio refleksija, tiems, kuriems Lietuvos žydų istorija tėra tuščias garsas, nes mokykla jokio žydo įvaizdžio neformuoja, o jį formuoja gatvė ir anoniminiai tūlo portalo komentarai. Nieko negaliu reikalauti iš LRT vadovybės, ar toje laidoje dalyvavusios publikos, nes jie mato, kaip Vilniaus, Ukmergės ir kitų miestų valdžios nesugeba susitvarkyti su nacių kolaborantų ar tiesiog žydšaudžių garbinimu, stebi, kaip profanuojama ir spekuliuojama, ir manipuliuojama kitos institucijos veikla – LGGRTC..

Jei tikimės, kad tokių akibrokštų nebus kažką išmetus iš darbo, klystame ir meluojame sau. Tų akibrokštų nebus, kai nustosime taikę dvejopus standartus, nustosime raginę mylėti tik nužudytus žydus, nenutylėsime, nei kas tuos žydus žudė, nei kas buvo tų žudikų ideologai. Viskas iš esmės pasikeis, kai mokyklose nepapasakosime 600 metų Lietuvos žydų istorijos per dešimt puslapių, o dar per 5 puslapius sukišime 200,000 žmonių po velėna. Turime UŽAUGINTI ir IŠAUKLĖTI KITOKIĄ auditoriją, kuriai mokykliniai vadovėliai siūlys kiek daugiau, o politikai nustos „dėję į kelnes ir vizginę uodegas“ prieš melagingą diskursą. Jei tokia pamoka, kurią mums pateikė p. Baukutė ir laidos dalyviai, gali būti išmokta – puiku. Jei kaip sovietmečiu nukirs vieną ar dvi galvas – sulauksime ir kitų panašių laidų. Visuomeninis transliuotojas parodė mums tą veidrodžio atvaizdą, kurio matyti nenorime, bet puikiai žinome, kad tas atvaizdas yra.