Kino centro „Skalvija" galerijoje sausio antrąją atidaryta Ričardo Šileikos fotografijų paroda „Keturi laikai". Nors pirmutinė suvokties nuojauta tradiciškai mums kužda apie metų laikus, tačiau autorius savo šiosios parodos omenyje turi lietuvių kalbos veiksmažodžio laikus – esamąjį, būtąjį kartinį, būtąjį dažninį ir būsimąjį.

Tai toli gražu ne pirmas kartas, kai Ričardas Šileika savo darbuose jungia vaizdinius ir kalbinius dalykus, juos asociatyviai šlieja ar kloja dvižanrėn tapatybėn. 39-ajame tarptautiniame fotomenininkų seminare „Nida 2016" menininkas ir rašytojas mintijo daugeliui įsiminusia tema „Vaizdo ir teksto simbiozė: pro et contra". Dalyvavo plenero „Sartų fotovasara 2016", kurio svarbiausias interesas buvo fotografijos poetiškumas ir poezijos fotografiškumas, parodose Dusetų dailės galerijoje ir Vilniuje, Rašytojų klube.

„Skalvijos" galerijoje demonstruojamą Ričardo Šileikos parodą sudaro keturi fotodiptikai, kurių ekspozicija kiekvieną šio mėnesio savaitę kis. Tai yra vaizdai bus pertvarkomi ir perkabinami tokia tvarka, kurią sudėliojo autoriaus bičiuliai. O būtent – Mindaugas Česlikauskas, Marija Garnak, Gintautas Trimakas ir Gintaras Zinkevičius.

O mielajam žiūrovui, žinoma, kad valia laisviausia, kurį vaizdą „skaityti" kaip būtąjį, o kurį esamąjį keisti į būsimąjį.