Gamta

Kodėl žmonės svarsto galimybę lankytis psichoterapinėje grupėje?

Yra keletas priežasčių, kodėl grupinė terapija yra tinkamiausias būdas spręsti iškilusius sunkumus. Grupė gali būti smagi, sudėtinga, pasižymėti skvarbumu arba sunki – tai patirtys, kurios gali padėti žmonėms pamatyti ir ištirti jiems gyvenimo pateiktus klausimus išsamiau, pasiekti didesnį aiškumą, supratimą, išmokti suprasti save bei priimti kitus. Neretai pradėjus svarstyti galimybę kreiptis pagalbos į specialistą iškyla įvairių klausimų, kurių dalį ir norėčiau čia aptarti.


Kas gi vyksta grupėje? Ką jie ten veikia?

Manoma, kad grupės dalyvio sunkumai ir gyvenimo patirtys už grupės ribų gali pasikartoti grupėje bendraujant su kitais grupės dalyviais (pavyzdžiui, žmonės, linkę vengti pykčio kasdieniame gyvenime, greičiausiai bus linkę išvengti pykčio ir būdami grupėje, žmonės, kurie greitai susierzina, greičiausiai greitai susierzins ir būdami grupėje). Tokiu būdu grupinė terapija suteikia retą galimybę atpažinti savo elgesį ir išmokti jį koreguoti saugioje aplinkoje, kad vėliau savo naująjį elgesį galima būtų pritaikyti ir realiame gyvenime bei išvengti iki šiol kildavusių nesėkmių.

Ar man tinka grupė?

Greičiausiai – taip. Grupė skirta suprasti savo jausmus, sulaukti palaikymo, pamatyti, kad skirtingi žmonės gali turėti panašių išgyvenimų ir iš to pasimokyti, kaip įveikti sunkumus. Tačiau, nors grupės privalumų yra daug ir ji gali padėti dideliam skaičiui žmonių, visgi ji tinka ne visiems. Kaip atskirti, ar psichoterapija grupėje yra tikslinga, ar ji duos norimos naudos? Grupės terapeutas, prieš pradėdamas užsiėmimus, skiria individualius susitikimus, kurių metu aptariami kliento rūpesčiai, gyvenimo situacija, apžvelgiama šeimos istorija. Kartais ieškančiam pagalbos žmogui užtenka parodyti kryptį, kuria būtų galima eiti, kurios jis nematė pats, slegiamas savo problemos.

Kodėl grupinės terapijos sesija kainuoja pigiau nei individualios?

Dažnai klientai apie grupinę terapiją gali galvoti kaip apie „pigią“ terapiją finansiškai, tinkamą tik tiems, kurie neišgali susimokėti už individualios terapijos sesijas. Tiesa ta, kad tai individuali terapija grupėje, kurios veiksmingumas įrodytas moksliniais tyrimais.

Kiek laiko man skirs terapeutas?

Kai kurie klientai netiki, jog jiems pakaks profesionalaus specialisto dėmesio, nes teks juo dalintis su kitais grupės nariais ir liks tik 15 min. asmeninio laiko per savaitę. Toks jausmas gali kilti, ypač tik pradėjus lankyti grupę, kai dar neaišku, pagal kokį principą vyksta dėmesio „dalinimas“, tačiau jau po keleto sesijų grupės dalyvių nerimas dėl šio klausimo sumažėja.

Ar tai patikima?

Tai labai dažnas klausimas. Dažniausiai žmonėms, ieškantiems psichologinės pagalbos, problemų kyla būtent grupėje – šeimoje, darbo kolektyve, tarp draugų, todėl grupė kaip pagalbos sau vieta atrodo nepatikima ir kelianti nerimą. Labai keista, tačiau, matyt, dėl skatinamo nuoširdaus grupės dalyvių tarpusavio santykio, žmonės, lankantys psichoterapinę grupę, yra nelinkę pažeisti konfidencialumo principo.

Tarpasmeninių santykių temos, įskaitant artimo ryšio sunkumus, pasitikėjimo savimi ir savo vertės pajautimo, taip pat bendravimo ir kito klausymosi įgūdžių lavinimas, yra tai, ką galima gauti grupėje. Esminis daugumos grupių tikslas yra būti suprastam daugelyje gyvenimo sričių bei būti priimtam už tai, koks esi (įskaitant ir intymesnes ar slaptesnes mūsų asmenybės/ gyvenimo dalis).

Kviečiu prisijungti prie renkamos psichoterapinės grupės Kaune.

Šioje grupėje laukiami tie, kurie jaučia nerimą, nepasitikėjimą savimi, kyla sunkumų
užmezgant ar palaikant ryšius su žmonėmis, kurie išgyvena nepasitenkinimo esamais santykiais jausmą, liūdesį ar tuštumą viduje.

Pokalbiai grupėje konfidencialūs, nariai priimami prieš tai individualiai su terapeutu aptarus kylančius sunkumus, esamą padėtį, lūkesčius bei ko galima tikėtis grupėje. Grupė mokama.

Grupės vieta – Kaunas, Senamiestis.
Grupės laikas – pirmadienį vakare.
Grupę veda: gyd. Laura Baltaitytė, grupės psichoterapeutė (kandidatė)

Daugiau informacijos ir išankstinė registracija tel. 8 650 242 89, arba el. paštu: laura.baltaityte@gmail.com