Kiek dažnai dėkojate sau už šeimą, artimą draugą šalia, už pasisekusią karjerą ar galiausiai – už gražų išaušusį rytą su kavos puodeliu rankose? „Dėkingumo žurnalo“ autorė Lina Nikitinaitė įsitikinusi, kad paprastuose dalykuose ir slypi tikroji laimė, tereikia mokėti džiaugtis ir išmokti kasdien sau už viską padėkoti.

Maždaug prieš metus Lietuvoje atsiradęs „Dėkingumo žurnalas“ jau spėjo užkariauti ne tik lietuvių širdis, bet ir skinasi kelią į tarptautinius vandenis – išverstas į anglų kalbą jis yra parduodamas Anglijoje, Estijoje, Danijoje, Norvegijoje, Šveicarijoje ir Ispanijoje. „Ir tai dar ne pabaiga“, – patikina žurnalo kūrėja.

Tai tarsi užrašų knygutė, kurioje kiekvieną rytą ir vakarą surašai visus pozityvius dalykus, už ką esi dėkingas žmonėms, dienai, tave supančiai aplinkai. „Šio žurnalo dėka, tarsi formuoji savo pozityvų požiūrį, tampi laimingesnis, sąmoningesnis, geresnis, nes susikoncentruoji ties tuo, ką turi dabar, nekankindamas savęs mintimis dėl to, ko neturi ar nepavyko dar pasiekti“, – teigia „Dėkingumo žurnalo“ autorė Lina.

Pašnekovė prisiminusi viso to pradžią, prisipažįsta, kad pirmąjį žurnalo variantą ji susikūrė tik sau, nes norėjo turėti šalia savęs tokią knygą, kuri spinduliuotų gėrį, šilumą, būtų artima tik jai pačiai. Tačiau visgi savo kūrinį ji nusprendė duoti išmėginti ir savo artimiausioms draugėms. Ir tik jų reakcijų bei paskatinimų dėka, „Dėkingumo žurnalas“ išvydo dienos šviesą ir tap prieinamas visiems norintiems jį turėti.

Sukūrė žurnalą labai tinkantį vyrams

Ir nors daugeliui atrodo, kad šis „Dėkingumo žurnalas“ galbūt labiau tinka moterims, L. Nikitinaitė patikina, kad tikrai taip nėra – sau asmeniškai juos perka ir vyrai. Bet tenka pripažinti, kad moterų tarpe jis yra populiaresnis. Į tai atsižvelgdama, autorė suprato, kad vyrams galbūt reikėtų kažko kitokio, kas jiems padėtų pasiekti užsibrėžtus tikslus, tapti sėkmingais, todėl visai neseniai išleido ir „Sėkmės žurnalą“.

„Sėkmės sąvoka vyrui turi didelę reikšmę. Juk jam svarbu būti sėkmingu karjeroje, asmeniniame gyvenime, save realizuojant mėgstamoje veikloje, kad jaustųsi laimingas ir savimi patenkintas. O sėkmingi žmonės, be abejonės, turi savo ritualus – savaitinius, mėnesinius bei kelių metų planus, ties kuriais privalo dirbti“, – sako pašnekovė. – Šiame „Sėkmės žurnale“ yra pratimai kiekvienai dienai, kurių pagalba pradėsite dieną su padėka ir metiniais tikslais, sėkmingai atliksite suplanuotus darbus, o dieną baigsite atšventę mažas pergales, apgalvoję išmoktas pamokas bei prisiminę puikias pažintis“.

Dienoraščių sudarytoja Lina įsitikinusi, kad šiuolaikiniam skubančiam žmogui „Dėkingumo žurnalas“ ir „Sėkmės žurnalas“ yra pati geriausia dovana, o ypač tiems, kuriems linkima laimės ir sėkmės. Juk žurnalų pildymas neatima daug laiko – vos kelias minutes, o svarbiausia, kad jie padeda atrasti vidinę ramybę ir išmoko padėkoti už mažiausią teigiamą smulkmeną.

Leidiniai paskatino įkurti bendruomenę

Kaip tikina „Dėkingumo žurnalo“ ir „Sėkmės žurnalo“ autorė – tai ne tik leidiniai, tai graži ir didelė bendruomenė sėkmingų, laimingų ir dėkingų žmonių, kurių tikimasi greitu metu turėti 1000000. Jau dabar Lietuvoje yra 16 ambasadorių, kurie kartą per mėnesį organizuoja nemokamus susitikimus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Alytuje, Druskininkuose, Anykščiuose, Utenoje, Zarasuose, Londone (Anglija), Arhuse (Danija) ir juose kviečia dalyvauti visus, kurie nori atrasti laimės, sėkmės ir dėkingumo formulę. Susitikimų metu visi dalyvaujantys gali tarpusavyje susipažinti, pasidalinti savo mintimis, sėkmėmis, patyrimais ir tokiu būdu susirasti bendraminčių.

Šiuo metu abu žurnalus galima įsigyti internetiniuose tinklalapiuose „Dekingumozurnalas.com“, „Sekmeszurnalas.lt“ ir trijuose nekomerciniuose knygynuose – Šiauliuose, Panevėžyje ir Londone.

Komerciniuose knygynuose šie leidiniai parduodami nebus. Toks sprendimas buvo priimtas todėl, kad sukurti žurnalai neprarastų turimo savitumo, tikrosios misijos ir galiausiai, nepaskęstų tarp daugybės kitų knygų.

„Pirkėjų atsiliepimai – man geriausias įvertinimas. Tai skatina mąstyti, kurti ir judėti į priekį. Ir kai išgirstu, kad mano kūrinys keičia žmonių gyvenimus, daro stebuklus, esu sau dėkinga, kad pasiryžau įgyvendinti seną savo svajonę, kuri šiandien padeda kitiems atrasti laimę ir sėkmę. Ir ne tik Lietuvoje, bet ir daugumoje kitų šalių“, – teigia L. Nikitinaitė.