Nuotraukos autorius Saulius Žiūra

Sostinė tęsia praėjusiais metais gimusią tradiciją  – vasario 16 dieną suburti tūkstančius moksleivių į šventinę eiseną Vilniaus gatvėmis  – „Lietuvos valstybės keliu“. Sostinės meras Remigijus Šimašius kviečia moksleivius ir jaunimą iš visos Lietuvos į Vilnių švęsti vasario 16-ąją prasmingai ir kūrybingai – visiems kartu aplankyti šešiolika įdomių ir Lietuvos valstybei svarbių objektų nuo Šventaragio slėnio iki pat Rasų kapinių. Pernai į eiseną susirinko daugiau kaip 1 000 moksleivių. Šiemet tikimasi dar daugiau dalyvių ne tik iš Vilniaus, bet ir iš visos Lietuvos. Eisena prasidės 10 val. Katedros aikštėje prie Gedimino paminklo, baigsis – 11:30 val. prie Vilniaus Rotušės.
 
„Susirinkime Vasario 16-ąją į Vilniaus Katedros aikštę su trispalvėmis ir savo mokyklų vėliavomis, su būgnais ir kitais mušamaisiais – kad eiti būtų smagu. Eisime keliu, jungiančiu mus su Lietuvos valstybe ir jos kūrėjais“, – laiške, adresuotame visos Lietuvos mokyklų vadovams, rašo sostinės meras Remigijus Šimašius.
 
Lietuvos valstybės kelias ves Pilies, Didžiąja, Aušros Vartų, Mikalojaus Daukšos ir Rasų gatvėmis iki Rasų kapinių. Iš senosios Lietuvos valstybės centro – iš Šventaragio slėnio, nuo Valdovų rūmų ir Katedros, kurioje ilsisi Vytautas Didysis ir Lietuvos globėjas Šv. Kazimieras – bus einama pro Signatarų namus, poeto Kazio Bradūno namus, Pranciškaus Skorinos spaustuvę, Didžiojo Vilniaus seimo rūmus, Aušros Vartus į Rasų kapines, prie daktaro Jono Basanavičiaus kapo.
 
19.30 val. Vilniaus Katedros aikštėje vilniečiai bus pakviesti į šventinį renginį „Aš tikrai mylių Lietuvą! Vasario 16-oji”, o vakare nuo 18 iki 22 val. Gedimino pr. atkarpa nuo Katedros iki Vinco Kudirkos aikštės nušvis šešiolika simbolinių laužų.
 
Kūrybingai ir prasmingai paminėti Valstybės atkūrimo dieną eisena „Lietuvos valstybės keliu“ drauge sumanė Vilniaus miesto savivaldybė, Lituanistų sambūris ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacija. 
 
Džiugu, kad vasario 16-ąją Trispalvės Vilniuje plevėsuos ne tik eisenoje. Primename, kad Vasario 16 dieną Lietuvos valstybės vėliava keliama prie, virš ir ant gyvenamųjų namų, valstybės ir savivaldybių institucijų, įmonių, organizacijų ir kt. pastatų. Vėliava turi būti iškeliama valstybinės šventės dieną nuo 7 val. iki 22 val.