Manto Stankevičiaus nuotr.

„Jų namai buvo miškas, šeima – mėnulis, saulė ir žvaigždės. Daugelis jų negrįžo, bet mums paliko LAISVĘ! Minėdami Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, norime pagerbti visus, kurie kovojo, užaugino ir išlydėjo, laukė sugrįžtant... Atmintis gyva! Senosios dainos mums pasakoja istoriją ir mes didžiuojamės ja!“ – rašoma pranešime spaudai.

Atlikėjai džiaugiasi, kad jų norui pagerbti kovotojus puikiai tiko viena iš senųjų karinių-istorinių dainų, kurią aranžavo Robertas Semeniukas.

Anor jų, škart norėjosi kažko jautraus ir subtilaus, ramiai besikeičiančių vaizdų. Daina „Broliams“ yra vienu metu labai švelni ir paprasta, bet tuo pačiu skamba didingai ir netgi pompastiškai.

Dainos skambesiui atlikėjams norėjosi naujų spalvų, netikėtų tembrų grupės Žalvarinis muzikoje, todėl šįkart pakvietė prisijungti akordeono meistrą ir gerą bičiulį Nerijų Bakulą. Grupės gretas papildė ir vienas geriausių šių dienų Lietuvos būgnininkų Jonas Lengvinas, kuris imitavo visą karo orchestrą.

„Filmavimui vietą išsirinkti buvo tikrai nesunku, nes pati kompozicija pasufleravo, kur tai turi vykti ir kokia maniera filmuoti. Klipo idėja kilo spontaniškai, besiklausant vis tobulėjančio dainos skambesio. Visi, kuriuos kvietėme prisidėti prie filmavimo, nepabūgo žvarbių žiemos šalčių ir mielai prisijungė prie idėjos sukurti vaizdo klipą vasario 16-ąjai. Surinkome šaunią komandą ir žingsnis po žingsnio kūrėme“, – dalijosi atlikėjai.

Filmavimas vyko pirmojoje Lietuvos sostinėje – Kernavėje, ant piliakalnių, nuo kurių atsiveria puikūs, didingi vaizdai.