Evgenios Levin nuotrauka

Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius per susitikimą su Jungtinių Amerikos Valstijų finansinių paslaugų ir informacinių technologijų kompanijos „Western Union“ viceprezidentu tarptautinėms operacijoms Lenny Alugasu aptarė kvalifikuotų darbuotojų poreikį, informavo apie Ūkio ministerijos pateiktus projektus siekiant paprastinti piliečių iš Europos Sąjungai nepriklausančių šalių įdarbinimo sąlygas bei verslo ir mokslo bendradarbiavimo klausimus.

„Sparčiai keičiantis darbo rinkai, Lietuvoje jau matomas kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas. Šis poreikis ypač aktualus aukštą pridėtinę vertę kuriančiuose paslaugų ir pramonės sektoriuose, todėl Ūkio ministerija imasi laikinų priemonių, kuriomis skatina aukštos kvalifikacijos specialistus įsidarbinti Lietuvoje. Tai laikinas sprendimas, padėsiantis užtikrinti darbo jėgos trūkumą tol, kol patys gebėsime patenkinti reikiamų specialistų poreikį“, – per susitikimą kalbėjo ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.

Pasak ministro, viena iš priemonių spręsti kvalifikuotos darbo jėgos trūkumą – Ūkio ministerijos parengtas sąrašas profesijų, kurioms būtina aukšta profesinė kvalifikacija ir kurių darbuotojų trūksta šalyje. Šiame sąraše esančių profesijų atstovai iš trečiųjų šalių gali lengviau įsidarbinti Lietuvoje.

Per susitikimą ministras taip pat pristatė ir kitą priemonę, kuri padėtų į Lietuvą pritraukti aukštos kvalifikacijos specialistų, – startuolių vizą. Ją galės gauti užsieniečiai, ketinantys užsiimti naujų technologijų ar kitų Lietuvos ūkio ir socialinei plėtrai reikšmingų naujovių diegimu.

„Western Union“ atstovai domėjosi, kada įsigalios naujasis Darbo kodeksas. Investuotojai tikisi, kad Vyriausybė laikysis pažadų ir įstatymas bus pakoreguotas iki liepos 1 dienos.