UEFA Europos lygoje liko 16 stipriausiųjų. Burtai net keliais atvejais į vieną porą suvedė tos pačios arba kaimyninių šalių klubus, o „Manchester United“ laukia ilga kelionė į Rostovą. Kurios 8 komandos žengs į kitą etapą?

Nikosijos APOEL – Briuselio „Anderlecht“

Kipriečiai turi tradiciją sukelti triukšmą Europoje – galime prisiminti, jog ne taip seniai jų kelias pasibaigė tik Čempionų lygos ketvirtfinalyje pralaimėjus Madrido „Real“. Dabar vienas „Primeros“ klubas jau įveiktas – Bilbao „Athletic“. Belgų klubas tikrai nėra sunkiau įveikiamas už baskų pasididžiavimą. Visgi, veikiausiai toliau žengs „Anderlecht“ – sudėtis, kad ir nežymiai, bet pajėgesnė, be to, belgai yra geros formos – iš 14 paskutinių rungtynių dvylikoje aikštę paliko nenugalėti.

„Manchester United“ (MU) – „Rostov“

Jeigu manote, kad „raudoniesiems“ nepasisekė tik dėl gana tolimos kelionės, klystate. Apie tai geriausiai gali papasakoti Miuncheno „Bayern“, kurie šį sezoną rusams jau yra pralaimėję, o „bavarai“ tikrai turi galingesnę sudėtį negu MU. Visgi šioje sezono stadijoje MU nėra iš tų komandų, kurios leistų save skriausti tamsiesiems arkliukams. Iki savaitgalio lygiųjų Mančesterio komanda buvo laimėjusi 6 rungtynes iš eilės, o jau ir pats komandos žaidimas ima priminti tuos laikus, kai Jose Mourinho buvo bene geriausias treneris britų salyne. „Rostov“ mėgins maksimaliai apsunkinti gyvenimą savo varžovams ir nėra jokių abejonių, jog anglams lengva nebus. Tačiau būtent jie turėtų žengti į kitą etapą.

Amsterdamo „Ajax“ – „Kobenhavn“

Nyderlandų klubo pavadinimas, be abejo, yra garsesnis, tačiau komandų galimybės apylygės. Šio sezono „Ajax“ tikrai nebėra įkvepianti Franko de Boero komanda – Nyderlanduose jie atsilieka nuo Roterdamo „Feyenoord“, Europos lygoje turėjo daug problemų su Varšuvos „Legia“. Danai užtikrintai pirmauja savo šalies čempionate ir nepralaimi jau 18 iš eilės oficialių rungtynių. Nors „Ajax“ sudėtis yra solidesnė, bet šioje sezono stadijoje komandų galimybės yra lygios.

„Krasnodar“ – Vigo „Celta“

Nors „Krasnodar“ nėra tradicinė Rusijos futbolo galybė, jam atstovauja kelios vyresnės kartos šalies futbolo žvaigždės ir vienas geriausių dabarties futbolininkų – Fiodoras Smolovas, bei būrys pajėgių legionierių. „Celta“ ir šį sezoną yra „Primeros“ favoritų siaubas, nors užima vietą tik turnyrinės lentelės viduryje. Abi komandos tarpusavio dvikovų periodu kovoja su galingais varžovais – rusų laukia Maskvos „Spartak“ ir „Lokomotiv“, ispanų – „FC Barcelona“ ir „Villarreal“. Ryškesnių skirtumų tarp to, kokios formos dabar yra klubai, įžvelgti taip pat būtų nelengva. Tad svarbiu faktoriumi gali būti ir namų faktorius, o čia pranašumą turės rusai.

Pirėjo „Olympiacos“ – Stambulo „Besiktas“

Turbūt žaidybine prasme bus ir įdomesnių reginių, tačiau atmosfera vargu ar kas nors šioms akistatoms galės prilygti. Abiejų klubų sirgaliai garsėja savo nuožmumu, o kaip tyčia kai tautos puoselėja, švelniai tariant, nelabai draugiškus santykius. Favoritai? Be abejo, turkai. Nors „Olympiacos“ gana patogiai pirmauja savo šalies čempionate, tačiau ir ten pastaruoju metu švaisto daug taškų. Forma tikrai nėra gera, o ir sudėties prasme „Besiktas“ savo konkurentus lenkia. Graikams ne itin palankus ir tvarkaraštis, nes savaitgalį jie žaidė prieš Salonikų PAOK, kai „Besiktas“ tvarkaraštyje ypač galingų varžovų artimiausiu metu nėra. Tad už „Osmanlispor“, kurį graikai išmetė iš turnyro praėjusiame etape, turbūt bus atkeršyta.

„Genk“ – „Gent“

Labiausiai šia dvikova turbūt džiaugiasi abiejų klubų administracijos. Nuo šiol visa Europa sužinos, jog tai yra dvi atskiros komandos. „Gent“ sukūrė savotišką stebuklą, kai iš Europos lygos eliminavo „Tottenham Hotspur“. Šalies čempionate jie irgi yra vienu laipteliu aukščiau. Šį sezoną abi komandos pasidalino po pergalę. Ryškių favoritų čia nėra, bet „Gent“ šį sezoną jau įrodė, jog bijoti neturi net pačių didžiausių favoritų.

Gelzenkircheno „Schalke“ – Monchengladbacho „Borussia“

Jeigu į vieną porą burtų suvestiems belgų klubams galima gal net ir pasidžiaugti, šių klubų sirgaliams tarpusavio rungtynės veikiausiai jau įgriso. Šeštadienį „Borussia“ įveikė savo varžovus Bundeslygoje, o dabar laukia dvi akistatos Europos lygoje. Abiem klubams šis sezonas labai nuviliantis ir pergalė Europos lygoje būtų kone realiausias šansas kitą sezoną rungtyniauti Europos turnyruose. Apie gerą formą kalbėti taip pat neįmanoma – „Schalke“ nelaimi jau 5 rungtynių iš eilės, „Borussia“ žaidžia banguotai, nors keturias paskutines rungtynes ir laimėjo. Favoritai? Turbūt „Borussia“. Bent jau po užtikrintos pergalės šeštadienį būtų logiška taip manyti.

„AS Roma“ – Liono „Olympique“

Iš karto po burtų traukimo turbūt daugelis galėjo padaryti nesudėtingą išvadą – laimės „Roma“. Nors „Juventus“ taškų rinkimo tempo ir neatlaiko, tačiau žaidžia bene geriausią futbolą per pastaruosius kelis sezonus. Visgi du pralaimėjimai iš eilės yra rimtas pavojaus signalas. „Lyon“ nepralaimi 5 rungtynių iš eilės ir per šią seriją sumušė respektabilų skaičių įvarčių – 21. Nors iki didžiojo „Ligue1“ trejeto yra 15 taškų bedugnė, tačiau iš likusiųjų „Lyon“ yra, be abejonės, geriausia komanda šiemet. Europoje žaidimas taip pat sėkmingas. Esminis klausimas dabar yra tai, su kuriuo „romėnų“ veidu susidurs „Lyon“. Visgi, manau, jog Amžinojo miesto komanda išlieka favoritė.