Bernardinai.lt

Europos Komisijos suburta ekspertų grupė parengė praktines rekomendacijas, kaip dirbti su jaunimu, linkusiu į radikalų, smurtinį elgesį, potencialiai pavojingą veiklą, galinčią vesti prie įsitraukimo į teroristines, radikalias organizacijas. Pasak rekomendacijas rengusios Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Jaunimo skyriaus vedėjos Jolantos Sakalauskienės, jos padės veikti prevenciškai, laiku pastebėti galimas rizikas ir apsaugoti jaunuolius.

Anot Lietuvos atstovės darbo grupėje, jaunimo politika yra holistinė, apimanti daugelį sričių ir veiklų – nuo jaunimo dalyvavimo jaunimo organizacijose, atvirųjų jaunimo centrų veiklos iki mobilaus darbo su jaunimu, savanoriškos veiklos ir kitų. Ekspertų ataskaita patvirtina, koks svarbus yra darbas su jaunimu, jo indėlis į jauno asmens ugdymą ir ugdymąsi, asmeninių kompetencijų plėtojimą, o šiuo atveju – ir koks svarbu gali būti ir jo prevencinis poveikis. 

Rekomendacijos rengtos reaguojant į Europoje augantį radikalių, teroristinių išpuolių mastą, didėjantį jaunimo procentą, linkusį į smurtinį elgesį. „Man kaip jaunimo politikos ekspertei ypač džiugu, kad šiose rekomendacijose skirtas deramas dėmesys propagandai. Tai buvo vienas iš mano tikslų – akcentuoti propagandos pavojus, siekiant, kad kuo daugiau žmonių suprastų, kokia gali būti propagandos žala ir kur ji gali nuvesti“, - sako J. Sakalauskienė. 

Pasak J. Sakalauskienės, atstovaujant ES institucijose svarbu ne tik auginti kompetencijas ir gilinti žinias, bet ir siekti, kad įgyta patirtis ir naujovės pasiektų kuo daugiau žmonių, todėl džiugu, kad tolesnė šių parengtų rekomendacijų sklaida vyks būtent Lietuvoje, kartu su Europos Komisija ir kitais partneriais gegužę organizuojant tarptautinį renginį „Darbo su jaunimu indėlis, kovojant su radikalizmu, prievartiniu elgesiu, smurtu“.

Europos Komisijos ekspertinė darbo grupė siekė apibrėžti darbo su jaunimu, neformaliojo ir savaiminio mokymosi svarbą skatinant aktyvų pilietiškumą bei jaunimo dalyvavimą tolerantiškose ir įvairove pasižyminčiose visuomenėse, užkertant kelią atskirčiai, radikalizmui, potencialiai pasibaigiantiems smurtiniu elgesiu.