Evgenios Levin nuotrauka

Siekiant palengvinti darbo jėgos atvykimą iš užsienio, Vyriausybė nutarė, kad aukštą kvalifikaciją gali įrodyti ne tik diplomas, bet ir patirtis.

„Aprašas bus taikomas aukštojo mokslo diplomo neturintiems, tačiau ne mažesnę kaip 5 metų profesinę patirtį įgijusiems trečiųjų šalių piliečiams, kurie siekia gauti leidimą dirbti aukštos profesinės kvalifikacijos reikalaujantį darbą“, - posėdyje sakė ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.

„Nesakome, kad 5 metų profesinė patirtis yra lygu diplomui, mes sakome, kad ne mažiau kaip 5 metai konkrečios profesinės veiklos, pavyzdžiui IT srityje, įrodo žmogaus aukštą kvalifikaciją“, - teigė jis.

Anot jo, norima, kad verslas į Lietuvą galėtų lengviau atsigabenti kvalifikuotą darbo jėgą.

Vyriausybė kiek anksčiau patvirtino 27 profesijų, kurioms būtina aukšta profesinė kvalifikacija ir kurių trūksta Lietuvoje, sąrašą, šių specialybių žmones yra lengviau įdarbinti. Tarp profesijų yra programuotojai, informacinių technologijų specialistai, įvairių sričių inžinieriai, technikai. Šios nuostatos galioja atvykėliams iš ne Europos Sąjungos šalių. Pačioje bendrijoje visi piliečiai gali dirbti kitoje šalyje be leidimo.

Kritikai sako, kad neįvedus pakankamai saugiklių spartesnis užsieniečių įdarbinimas gali pristabdyti atlyginimų augimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.