EPA nuotrauka

Londono policija teigia, kad trečiadienio išpuoliu įtariamas asmuo buvo įkvėptas su islamistais susijusio tarptautinio terorizmo, tačiau jo tapatybės kol kas neatskleidžia. BBC skelbia apie 7 sulaikytus su išpuoliu siejamus asmenis.

Sulaikytieji yra skirtingų tautybių, tarp jų yra pusmažis vyras ir apie 40 metų moteris.

Per ataką žuvo mažiausiai 5 žmonės, tarp jų ir užpuolikas. Dar maždaug 40 žmonių sužeista, kai kurie sunkiai. Kaip jau skelbta, užpuolikas automobiliu įvažiavo į pėsčiuosius ant Vestminsterio tilto, paskui prie parlamento rūmų pastato nudūrė policijos pareigūną. Tada įtariamasis buvo nukautas.

Londone ir visoje šalyje artimiausiu metu žadama, kad budės daugiau patruliuojančių pareigūnų, tačiau terorizmo grėsmės lygis Jungtinėje Karalystėje nekeičiamas, nes ir iki šiol jis buvo aukštas.

Ketvirtadienį britų premjerė ketina kreiptis į Bendruomenių Rūmus. Iškart po išpuolio Theresa May pareiškė, kad jos šalis neapsiduos terorui. Jos teigimu, išpuolio vieta pasirinkta neatsitiktinai.

„Vertybės, kurias reprezentuoja mūsų parlamentas – demokratija, laisvė, žmogaus teisės, teisės viršenybė – nusipelnė pagarbos bet kur pasaulyje, todėl tai taikinys tiems, kurie šias vertybes atmeta. Bet leiskit jus patikinti – bet koks bandymas įveikti šias vertybes smurtu ir teroru yra pasmerktas žlugti. Ryte parlamentas rinksis kaip įprasta ir Londono gyventojai bei visi čia atvykę iš viso pasaulio atsikels ir pradės savo dieną kaip įprasta. Jie sės į traukinius, paliks savo viešbučius ir eis šiomis gatvėmis – gyvens savo gyvenimus. Ir mes visi kartu gyvensime toliau, niekad nepasiduodami terorui ir neleisdami neapykantai ir blogiui mūsų išskirti“, – sakė Didžiosios Britanijos premjerė Th. May.

Pasaulio lyderiai pasmerkė išpuolį Londono centre. Vokietijos kanclerė sako, kad Vokietija tvirtai stovi kartu su Britanija. Prancūzijos vadovas teigia, kad jo šalis, kuri pastaruoju metu pati keliskart nukentėjo nuo teroristų, supranta, ką britai išgyvena. Baltieji rūmai pažadėjo visišką Jungtinių Valstijų vyriausybės paramą atsakant į išpuolį ir siekiant išsiaiškinti visus atsakingus. asmenis Išpuolį pasmerkė ir Lietuvos prezidentė bei premjeras.