Vadimo Šamkovo darbas.

POST galerija (Laisvės al. 51A, Kaunas) gilindamasi į konkrečius žanrus šiais metais žada pristatyti fotografijos, skulptūros, videomeno, instaliacijų, garso meno, performanso meno ir architektūros žanrų ekspozicijas.

Šį kartą POST galerija atidaro fotografijos parodą „Pinhole/Camera obscura #2“.

Pirmoji paroda „Pinhole/Camera obscura“ surengta 2012 metais „Fluxus“ ministerijoje. Ekspozicija buvo parodų ciklo „Opusai“ dalis. Parodoje dalyvavo dvidešimt autorių iš penkių Lietuvos miestų. Tai buvo viena pirmųjų ekspozicijų Kaune, skirtų tik pinhole technologijai.

Antros parodos idėja išlieka nepakitusi. Tai dėmesio atkreipimas į konkrečią išraiškos priemonę, technologiją ir variacijas joje. Šiandien, visuotinio fotografavimo su naujosiomis medijomis laikotarpiu, pinhole technologija iškyla kaip įdomus, šiek tiek archajiškas, bet pasižymintis nepaprastu jautrumu ir netikėtais rezultatais būdas.

Parodoje savo kūrinius eksponuos ir gerai žinomi, pripažinti fotografai, ir jaunosios kartos menininkai. Viena iš galerijos ekspozicinių erdvių bus paversta camera obscura kambariu. Taip pat bus pristatyta pinhole instaliacija.

Kuratoriai: Andrius Pukis, Giedrius Petrauskas.

Autoriai: Arūnas Kulikauskas, Gintautas Trimakas, Giedrius Petrauskas, Inga Dinga, Vadimas Šamkovas, Mindaugas Česlikauskas.

Paroda veikia balandžio 14 – gegužės 5 d.

Atidarymas balandžio 14 d. 19 val.

Mindaugo Česlikausko darbas.
Inga Dinga, „Her window“ (2016).
Inga Dinga, „Vis a vis“ (2016).
Vadimo Šamkovo darbas.